Czy EIB to dobry wybór?

Dom

Wybór inteligentnego systemu odpowiedzialnego za sterowanie budynkiem nie jest prosty. Na rynku dostępnych jest wiele instalacji elektrycznych różnych firm.

Bardzo często najlepiej jest wybrać rozwiązanie najbardziej popularne. W tym przypadku wybór padłby na instalacje EIB/KNX jako lidera oraz prekursora w tej branży. Czy byłby to dobry wybór? Można śmiało powiedzieć, że nie byłby to wybór zły, jednak system EIB ma całkiem mocną konkurencję w postaci instalacji elektrycznych LCN czy czeskiego systemu INELS. Pewne różnice między tymi rozwiązaniami istnieją, jednak czy są one tak istotne by płacić znacznie więcej? Zwolennicy rozwiązań EIB/KNX zapewne stwierdzą, że tak. Posiadacze inteligentnego domu sterowanego przez instalacje elektryczne INELS będą odwrotnego zdania. Do tego dochodzi jeszcze coraz popularniejszy LCN, którego ceny i możliwości plasują się gdzieś pośrodku między systemami EIB/KNX oraz INELS. Tak więc czy warto inwestować w technologię EIB? Odpowiedź w dużej mierze zależy od zasobności portfela przyszłego właściciela inteligentnego domu.

1 thought on “Czy EIB to dobry wybór?

  1. Prócz tych wyżej wymienionych (EIB, LCN, INELS) należy jeszcze wspomnieć o bezprzewodowych instalacjach elektrycznych firmy Moeller. Te inteligentne systemy noszą nazwę Xcomfort i stanowią znakomitą alternatywę dla rozwiązań przewodowych. Pytanie tylko ile kosztują te bezprzewodowe instalacje elektryczne w porównaniu z systemem EIB lub którymś z pozostałych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *