Warto inwestować w siebie, w swoje życie. Dobrze jest polepszać swoją wygodę życia, swój komfort. Energia elektryczna towarzyszy nam przez całe nasze życie. Koszta za elektryczność z roku na rok niestety rosną. Zmuszeni jesteśmy do oszczędzania. W tym celu gasimy światło (od razu jak wychodzimy z pomieszczenia), wyłączamy telewizory, komputery, radia. Nie zawsze jednak jest to źródło naszego sukcesu (oszczędności). Powinniśmy się zastanowić nad inwestycją w nowe instalacje elektryczne.

Dzięki EIB jesteśmy w stanie zredukować zużycie energii elektryczne i cieplnej nawet o 40% (w skali roku). Jak to możliwe? Odpowiedź jest prosta. Posiadając EIB nie musimy już wyłączać urządzeń elektrycznych, których nie używamy. System EIB zrobi to za nas. Dzięki specjalnym czujnikom jest w stanie wykryć, czy w danym pomieszczeniu znajduję się jakaś osoba i na podstawie analizy wyłącza lub włącza dane urządzenia elektryczne. W tym wypadku nie tylko oszczędzamy energię, ale także powiększamy swój komfort. Jak? Nie musimy wstawać, wyłączać, szukać pilotów, fatygować się. Oszczędzamy czas, który jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. EIB ma jedną wadę. Jeżeli chcemy założyć instalacje elektryczne tego systemu, po tym jak wybudowaliśmy nasz dom to konieczne jest kucie w ścianach. Po prostu te instalacje elektryczne są tak zbudowane, że wszystkie urządzenia muszą być w jednej sieci.

Jeżeli jednak kucie w ścianach wydaje nam się niezbyt dobrym pomysłem to alternatywą dla EIB jest XCOMFORT firmy Moeller. XCOMFORT to bezprzewodowe instalacje elektryczne, które mają identyczne funkcje i zbliżone możliwości do EIB. XCOMFORT daje nam możliwość usunięcia większości kabli w naszym domu. Nie będziemy musieli już więcej upychać, maskować połączeń pomiędzy urządzeniami. Dzięki XCOMFORT instalacje elektryczne będą bezprzewodowe. „Jeżeli jest radiowy XCOMFORT to po co stosować standardowe instalacje elektryczne EIB?” – XCOMFORT jak każda sieć bezprzewodowa ma jedną, ale dużą wadę. W dużych aglomeracjach miejskich może nastąpić zakłócenie radiowe. Czasami może to spowodować nie lada problemy. Osobiście polecam w miastach używanie EIB, te instalacje na pewno będą o wiele bezpieczniejszym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą żyć nowocześnie.