Jak uruchomić sklep online?

Oprogramowanie

W owym wpisie podejmę problem otwarcia sklepu internetowego. Pominę kwestię selekcji branży, zakładania przedsiębiorstwa, czy różnych formalności z GIODO włącznie. Wpis dotyczy głównie spraw technicznych, nie wykluczając wyboru formy sklepu internetowego.

Pierwsze pytanie, które powinniśmy wspólnie zadać to czy mamy w planach założyć sklep internetowy jako usługę, a więc SaaS, czy może wdrożyć system sprzedaży online na swym własnym serwerze, do którego będziemy zawsze mięć nieograniczony dostęp. Obydwa z tych 2 modeli ma swoje zalety oraz wady. Osobiście preferuję internetowe sklepy instalowane na własnych hostingach, między innymi z uwagi na pełny dostęp do informacji. Jeżeli postawimy na tego typu program sklepu internetowego to trzeba teraz wybrać konkretny system. Wybór jest doprawdy spory, rozpoczynając od skryptów płatnych typu oscGold po rozwiązania w pełni bezpłatne jak GekoSale czy osCommerce.

Tak więc wracając do tematu podstawowego, czyli jak założyć sklep online? trzeba uprzednio wybrać konkretny system sprzedaży, potem zainwestować w dobrej klasy konto na serwerze, przerzucić za pomocą aplikacji FTP pliki źródłowe skryptu sklepu internetowego na serwer, a także utworzyć bazę danych na serwerze, która będzie zawierać wszelkie informacje. Wówczas trzeba tylko zainstalować zgodnie ze wskazówkami dostarczonymi przez producenta oprogramowanie sklepu online. Teraz czas na wstawienie asortymentu sklepu i wszelkich danych, które są potrzebne do sprzedaży online. W obecnej chwili nic już nie stoi na przeszkodzie, aby zarabiać na założonym właśnie sklepie online. Aczkolwiek do tego potrzebni są użytkownicy, więc i promocja w różnej formie…

Więcej na temat GekoSale przeczytasz tutaj http://www.krput.org.pl/sklep-internetowy-na-gekosale/