Jednym z najpopularniejszych sposobów na reklamę w sieci jest katalogowanie witryn www. Większość osób twierdzi, że to metoda reklamy, która w chwili obecnej nie daje żadnych rezultatów, a jeżeli już to na pewno nie są to rezultaty pozytywne. Czy mają rację?

Na pewno katalogowanie stron różni się teraz od tego, czym było kilka miesięcy wstecz. Nie znaczy to też, że jest to zabieg witryn www. Co istotne, mało osób ma na uwadze fakt, iż katalogowanie witryn nie służy tylko zwiększeniu pozycji w wyszukiwarkach. To również rewelacyjna metoda reklamy mająca bezpośredni wpływ na ilość wizyt serwisu internetowego.

Miejmy jednak na uwadze, iż podstawową kwestią jest umiejętnie dobrana baza adresów katalogów. Jeśli ktokolwiek cały czas twierdzi, że automatyczne katalogowanie stron popularnym narzędziem spowoduje uzyskanie wartościowych odnośników to jest daleki od prawdy. Przy odpowiedniej bazie adresów katalogów stron oraz pracy ręcznej można zdziałać wiele, gdyż tak naprawdę katalogowanie witryn jedynie w tej formie daje pożądane efekty. Naturalnie nie należy ograniczać się jedynie do tej metody reklamy, aczkolwiek samo katalogowanie witryn należy uznać za efektywny proces wspomagający promocję w internecie.