Kierownica Apollo RW2050 – prawdziwa jazda

Peryferia

Gracze komputerowi wymagają od producentów coraz lepszych kierownic do gier, które będą jeszcze bardziej przypominały te z prawdziwych samochodów? Po co to wszystko? Ponieważ dzięki takiemu dobremu odwzorowaniu realistyka, a co za tym idzie wrażenia z gier, wzrastają nieporównywalnie. Są tacy użytkownicy komputerów, którzy mogą wydać naprawdę duże kwoty na pady czy kierownice do gier.

Dzisiaj zaprezentuję jeden z produktów znanej i renomowanej marki Apollo, mianowicie model Apollo RW-2050. Układ kierownicy nie różni się znacząco od tego znanego ze standardowych joypadów. Warte odnotowania jest za to zainstalowanie manetek do szybkiej zmiany biegów – szkoda tylko, że są one plastikowe. Rozmieszczenie przycisków urządzenia Apollo RW-2050 jest dość dobre, problemy możemy mieć jedynie z dosięgnięciem tych położonych najniżej – na szczęście nie są one zbyt często potrzebne podczas rozgrywki. W zestawie z kierownicą oczywiście są także dwa pedały (gaz i hamulec). Aby nie ślizgały się one po podłodze podczas gry, zamontowano cztery gumowe podstawki, które wywiązują się ze swojego zadania całkiem nieźle. Trzeba jednak napisać, że kierownice do gier Apollo RW-2050 na pewno nie zadowolą fanów symulacji typu GTR2 czy rFactor – ja na wymagania takich gier dysponuje za małym kątem obrotu. Poza tym można pochwalić produkt za rozsądne rozmiary i możliwość podłączenia jej do popularnej konsoli PS2.

Trudno jednoznacznie określić, czy prezentowane kierownice do gier to dobry wybór. Mogą one zawieść najbardziej wytrawnych graczy z dużymi oczekiwaniami. Z drugiej jednak strony z czystym sumieniem możemy polecić tę kierownicę “niedzielnym graczom”, którzy chcą pograć w popularne gry za niewielkie pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *