Wielu z nas wie, ile radości może sprawić spotkanie ze znajomymi doprawione małą wirtualną bójką w grę Tekken. Wszyscy ci, którzy nie wiedzą ile radości mogą dać konsole do gier, powinni czym prędzej biec do sklepu, aby nadrobić wszystkie wieloletnie zaległości.

Jednym z produktów na który szczególnie warto zwrócić uwagę jest konsola Microsoft Xbox 360. Produkt ten jest odpowiedzią firmy Microsoft na dużą popularność urządzenia Sony PlayStation, cieszącego się od wielu lat ogromną popularnością na całym świecie. Można również stwierdzić, że projekt ten nie tylko dorównuje pierwowzorowi, ale i miejscami go przerasta. Przede wszystkim wyróżnia go procesor projektowany razem z IBM o nazwie PowerPC Xenon. Posiada on aż trzy rdzenie taktowane zegarem 3,2 GHz każdy. Daje to konsoli do gier Microsoft Xbox 360 ogromne możliwości przetwarzania obrazu i dźwięku, ku dużo bardziej wciągającej rozrywce. Aby zapewnić mu możliwie najbardziej wydajną pracę, procesor wyposażono w tryb in-order execution, pozwalający wyłączyć nieużywane rdzenie, dla zachowania ich dłuższej wydajności. Co więcej, Microsoft Xbox 360 posiada aż 512 MB pamięci operacyjnej RAM GDDR3 współdzielonej przez procesor główny oraz bardo wydajny układ graficzny ATI R500. Na uwagę zasługuje również fakt, że konsole do gier Microsoft Xbox 360 umożliwiają podłączenie aż 4 kontrolerów do gier, zapewniając naprawdę wyśmienitą rozrywkę.

Jeśli spędzasz dużo czasu ze znajomymi, ale nie zawsze macie pieniądze na wspólne wypady do pubu lub kina, to alternatywą mogą być konsole do gier. Dzięki takim urządzeniom na pewno nie będziecie się nudzić, a wasza przyjaźń zostanie scementowana.