Monitory LCD oraz CRT

Komputery Monitory

Monitory są bardzo ważnym urządzeniem, pozwalającym nam komunikować się z komputerem. Monitory CRT zostały wyparte przez monitory LCD zwane panelami LCD, które oprócz mniejszych gabarytów w znacznym stopniu oszczędzają nasz wzrok. Przy zakupie należy wybrać model odpowiadający naszym wymaganiom i zastosowaniu.

Możemy kupić duże monitory LCD 22″ panoramiczne z szybką matrycą np. Samsung 2232BW (2ms, kontrast 3000 :1) i czerpać pełnie radości z gier. Do zastosowań biurowych powinniśmy poszukać monitora z funkcją pivot jest to funkcja, polegająca na fizycznym obróceniu ekranu o 90° np. 19” LG L1982U-BF. Jeżeli jesteśmy zapalonymi kino maniakami to przede wszystkim liczy się rozmiar, format panoramiczny i odpowiednia matryca, np. NEC 2470wnx 24”, matryca s-pva.

Przed zakupem monitora warto sprawdzić czy posiadana karta graficzna posiada odpowiednie złącze D-sub lub DVI jeśli nie, należy się zaopatrzyć w przejściówkę, oraz musimy sprawdzić czy jest w stanie obsłużyć rozdzielczość natywną monitora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *