Twarda woda jest zjawiskiem, o którym mówi się coraz częściej i więcej. To dokuczliwy problem w wielu domach, który zauważa i uskarża się na niego coraz więcej osób. Kamień kotłowy to duże wydatki i sporo szorowania, a to nie są jedyne problemy! Zobacz, jak szybko i łatwo można zwalczyć problem twardej wody!

Kamień kotłowy – powszechny problem

Kamień kotłowy to największy problem powstający przy użytkowaniu twardej wody. Jego struktura jest krucha, trudno się go usuwa, a sama warstwa potrafi bardzo szybko zarastać. To właśnie on powoduje, że sprzątanie jest trudne, może dochodzić do korozji pod osadami, a sprzęt AGD i kocioł grzewczy ulegają szybszemu zepsuciu.

Duże zużycie środków czystości przez twardą wodę

Twarda woda powoduje też znacznie wyższe zużycie środków czystości i kosmetyków. Musimy użyć ich więcej, by efekt był w ogóle widoczny. Korzystanie z miękkiej wody może zapewnić miękkie i pachnące pranie, świetną kondycję skóry oraz włosów i nawet do 60% niższe zużycie detergentów! To nadal nie wszystkie problemy. Dowiedz się więcej z artykułu: Negatywny wpływ twardej wody na skórę i włosy

Jak badać twardość wody?

Na badanie twardości wody można znaleźć kilka sposobów. Najbardziej precyzyjny, ale i prosty w użytkowaniu jest kropelkowy tester twardości wody. Wynik otrzymuje się poprzez dozowanie odczynnika do próbki wody zgodnie z instrukcją obsługi. Szybki, wygodny i niezawodny sposób!

Jak walczyć z twardą wodą?

Oczywiście, z twardą wodą można poradzić sobie doraźnie. Na rynku jest pełno odkamieniaczy i silnych detergentów do odczyszczania powierzchni z kamienia. To jednak nie jest najlepszy z możliwych sposobów! Walczy tylko ze skutkiem, a nie z przyczyną, a wieloletnia eksploatacja takich rozwiązań to spore koszty.

Najlepszym sposobem na walkę z twardą wodą jest instalacja centralnego zmiękczacza wody. Dzięki niemu miękka woda popłynie w całej instalacji. Nigdzie nie osadzi się kamień, a używanie wody będzie czystą przyjemnością. Wielkość zmiękczacza wody dobiera się głównie na podstawie jej zużycia. Do wyboru są kompaktowe i dwuczęściowe zmiękczacze wody. Atrakcyjną ofertę solidnych i niezawodnych zmiękczaczy wody w rozsądnych cenach znajdziecie w sklepie internetowym KrainaWody.pl. Zobaczcie sami: https://www.krainawody.pl/