Seria Hydra włoskiego producenta Atlas Filtri to wysokiej jakości filtry samoczyszczące, które stanowią skuteczne zabezpieczenie każdej instalacji wodnej przed piaskiem, żwirem, cząstkami korozji, a także przed innymi osadami sedymentacyjnymi. Na rynku właśnie pojawił się automat do płukania wkładów filtracyjnych dedykowany tym urządzeniom. Do czego dokładnie służy i dlaczego warto go mieć?

Filtry samoczyszczące i automaty do płukania wkładów

Filtry samoczyszczące Atlas Filtri Hydra to urządzenia wyposażone w dokładny system samoczyszczący, który maksymalnie wydłuża eksploatację wkładów. Można je bowiem regenerować opukując wstecznym prądem bieżącej wody, ręcznie lub za pomocą specjalnego automatu do płukania. K-Matic to właśnie automatyczny zawór spustowy z timerem, który sprawia, że filtr staje się praktycznie bezobsługowy.

Zautomatyzuj działanie filtra Atlas Filtri Hydra z K-Matic

Automat K-Matic pozwala użytkownikowi programować interwały między regeneracjami wkładu filtracyjnego oraz czas trwania samego cyklu płukania. Odstępy między regeneracjami oraz tryb płukania można zmienić w łatwy sposób naciskając przyciski na panelu znajdującym się na froncie urządzenia.

Automatyczny zawór spustowy K-Matic jest nie tylko prosty w obsłudze, ale także w montażu. Z uwagi na zasilanie bateryjne (pierwszy na rynku automat na baterie dedykowany filtrom Atlas Filtri Hydra) urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu, co czyni go niesamowicie wygodnym w montażu.
Dodatkowa funkcja płukania natychmiastowego (jeżeli wkład tego wymaga) oraz zabezpieczenie przed niskim poziomem naładowania baterii sprawiają, że K-Matic to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią maksymalnie praktyczne rozwiązania. Więcej na temat K-Matic dowiesz się z zamieszczonego poniżej materiału filmowego od producenta Atlas Filtri.