Sezon wakacyjny za pasem. Niektórzy mają już przypisany urlop i zarezerwowane wczasy, inni jeszcze w wirze pracy i obowiązków. Jeśli jeszcze nie masz pomysłu na letni wypoczynek to poświęć chwilę na przemyślenia dokąd chcesz się udać i w jakiej formie to zrobisz. Jeżeli preferujesz wycieczkę zorganizowaną to nic prostszego. Wchodzisz na stronę pewnego biura podroży i kupujesz. Co innego, jeśli wypoczynek organizujesz sobie sam. To już pewne wyzwanie.

Jaki kierunek preferujesz?

Lubisz polskie rejony? Chcesz pojechać w góry lub nad polskie morze? Nic prostszego. Wchodzisz na stronę internetową z ofertami z Polski i dokonujesz wyboru. Oferta jest szeroka. Co innego, gdy chcesz wyjechać lub wylecieć zagranicę. Tutaj z pomocą przychodzi Airbnb oraz Booking. Każdy z tych serwisów jest inny. Jeżeli interesują Cię hotele to warto zajrzeć na Booking. Jeśli zaś chcesz zarezerwować apartament/mieszkanie/pokój wówczas pomoże Ci Airbnb.

Kupon Airbnb

Oficjalny kupon Airbnb na pierwszą podróż

Czym właściwie jest Airbnb?

To wlaśnie na Airbnb wystawione są oferty zakwaterowania z całego świata. Najwięcej z nich dotyczy krajów zachodnich. Na Airbnb dostępne są bardzo tanie oferty w formie pojedynczych pokoi, czyli zamieszkuje się wówczas we współdzielonym mieszkaniu. Dobra opcja dla studentów, którzy chcą tanio i zależy im jedynie na noclegu. Jest jeszcze na Airbnb opcja współdzielenia pokoju, ale to dla wybitnie niewymagających. Ja sobie tego nie wyobrażam, ale ja już stary jestem. Student może się skusi na taką propozycję Airbnb.

Kiedy wymagasz nieco więcej

Trzecią i dla mnie jedyną odpowiednią opcją Airbnb jest całe mieszkanie. Tu również ofert jest pod dostatkiem. Rozbieżność cenowa każdej destynacji jest ogromna. Dostępne w ofertach udogodnienia również się różnią. Na próżno szukać w Filadelfii lokum z basenem, za to w Miami i Los Angeles jest ich pod dostatkiem. I to niekoniecznie drożej niż zwykłe mieszkanie w przykładowej Filadelfii. Airbnb pozwala określić swoje wymogi, na przykład Wi-Fi lub pralka. Wyszukiwarka Airbnb wyświetli jedynie te oferty, które spełniają określone oczekiwania. W dodatku oferty można ograniczyć do konkretnej lokalizacji na mapie. Można wyświetlić oferty z całego miasta, ale też i małego wycinka, choćby dzielnicy. To daje nam ogromne możliwości.

Przed rezerwacją skontaktuj się z gospodarzem

Koniecznie przed opłaceniem rezerwacji skontaktuj się z gospodarzem nieruchomości za pomocą Airbnb. Taka opcja jest dostępna po rejestracji w serwisie. Już po kilku wiadomościach będziesz wiedzieć, czy masz do czynienia z kimś rozsądnym, czy chamem czekającym jedynie na Twoje pieniądze. Warto przeczytać doświadczenia jednego z klientów Airbnb pod adresem https://www.lesiu.eu/airbnb-nieuczciwy-gospodarz-radz-sobie-sam/. Z jego historii można wyciągnąć wnioski dla siebie. On dwukrotnie trafił świetne, ale za trzecim razem tragedia. Same problemy, brak zapewnianego Wi-Fi i TV. To tylko wierzchołek góry lodowej.

Jak Airbnb reaguje na problemy?

Po lekturze powyższej historii można stwierdzić, że to jest pieta Achillesa portalu Airbnb. Wszystko jest dobrze jak jest dobrze. Gdy pojawiają się problemy to Airbnb umywa ręce. Nawet gorzej, bo Airbnb jawnie broni interesów gospodarza nie zważając na problemy gościa. Jako rekompensatę za brak tak kluczowej funkcji jak Wi-Fi Airbnb zwraca 20% od wartości wynagrodzenia dla gospodarza. Co do opłat w Airbnb trzeba jeszcze coś wyjaśnić.

Za co płaci się w Airbnb?

Szukając ofert w wyszukiwarce Airbnb wyświetla się cena za noc. Wszystko wygląda pięknie, oferty przystępne cenowo nawet dla przeciętnego Polaka. Wchodząc w konkretną ofertę Airbnb widzimy jednak cenę jeszcze niższą. Wszystkie ceny oczywiście podane w złotówkach. Nagle widać jakieś dodatkowe opłaty. Kwota za obsługę serwisu, czyli dla Airbnb. Dodatkowa kwota za sprzątanie. Tu jest różnie, ale mi się trafiło zapłacić nawet prawie 800 PLN!!! Tyle kasy za sprzątanie. I to nieruchomości, gdzie gospodarz prosi o posprzątanie przed wykwaterowaniem. Dla mnie to wyłudzenie dodatkowej kasy przez gospodarza. Dochodzi jeszcze do tego podatek hotelowy. Suma summarum robi się kwota zgoła inna niż ta w wyszukiwarce. Należy dodać, że w przypadku roszczenia związanego z brakami w nieruchomości zwracany jest procent tylko od kwoty wynagrodzenia gospodarza.

Co prócz kontaktu z gospodarzem?

Zalecam wybierać jedynie te oferty, które mają kilkadziesiąt dobrych opinii na Airbnb. Warto te opinie uważnie czytać. Jednak to nie jest reguła. Autor artykułu za pierwszym razem trafił w 10 mimo, iż apartament miał tylko kilka opinii i miał naprawdę korzystną cenę. Gospodarz okazał się znakomity, a sam apartament nie miał nic do zarzucenia. Takie oferty też się na Airbnb zdarzają. Tylko pytanie, czy warto podejmować ryzyko.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji

Niezależnie od tego, czy wybierasz Polskę, czy zagranicę, czy to będzie Booking, czy Airbnb myśl przed ostateczną decyzją. Kontaktuj się z gospodarzem i jeśli cokolwiek Ci nie pasuje już na starcie to odpuść taką ofertę. Wszytko musi grać od początku do końca.

Decyzja już zapadła?

Jeżeli jesteś gotów do podróży i zdecydowałeś się właśnie na Airbnb to warto podczas rejestracji wykorzystać kupon Airbnb, by otrzymać na start 100 zł zniżki. Więcej o kuponach Airbnb przeczytasz na oficjalnej stronie Airbnb oraz w Internecie. Udanych podroży!