Targi budownictwa w Łodzi

Dom

Już za kilka dni odbędą się w mieście Łodzi kolejne Targi Budownictwa, w których zaprezentują się różne firmy z branży budowlanej. Jeśli interesuje Cię tematyka budowlana oraz nie jesteś obojętny na nowości z zakresu nowoczesnych technologii w domu oraz innych budynkach, to z pewnością powinieneś odwiedzić XV targi budownictwa w Łodzi.

Na pewno zdobędziesz tu wiele informacji na temat instalacji elektrycznych oraz dowiesz się jak inteligentne domy funkcjonują i na czym polega ich działanie. Na targach będą swoje stoiska miały firmy specjalizujące się w takich dziedzinach jak inteligentne systemy sterowania budynkiem. Jeżeli lubisz nowinki techniczne z zakresu budownictwa, to zapewne znajdziesz na targach odpowiedzi na pytania w jaki sposób działają takie instalacje elektryczne jak znany czeski system INELS czy choćby inny inteligentny system EIB oparte na tradycyjnych instalacjach kablowych, ale także będziesz mógł zaznajomić się z bezprzewodową technologią zarządzania inteligentnym domem Xcomfort firmy Moeller. Targi budownictwa, które odbędą się już niebawem w Łodzi to nie tylko tematyka inteligentnych systemów sterowania budynkiem. Jedną z ciekawostek stanowić będzie zapewne galeria architektów, ale również krajowe forum deweloperów.

Jeżeli jednak interesuje Cię jedynie inteligentny dom oraz wszystko co jest z nim związane, to na pewno też znajdziesz dla siebie wiele ciekawych informacji oraz stoisk targowych dobrych firm specjalizujących się wdrażaniem nowoczesnych technologii do domów i mieszkań. Warto nadmienić, że owe targi trwać będą aż 4 dni, więc jeśli zastanawiasz się czy Twoje mieszkanie zamienić się w inteligentny dom, ale nie wiesz za bardzo na czym to polega, to zapewne powinieneś znaleźć choć trochę czasu w jeden z tych czterech dni i odwiedzić targi budownictwa w Łodzi.

3 thoughts on “Targi budownictwa w Łodzi

  1. przez 12 lat zmieniło się tak dużo, że pewnie połowa firm i standardów dotyczących inteligentnych budynków już nie istnieje no i ceny niesamowicie spadły, bo kiedyś to był kosmicznie drogi gadżet… teraz też do tanich nie należy, ale jednak takie systemy jak ampio czy grenton umożliwiają wdrożenie filozofii smart znacznie taniej

    1. Nie przesadzałbym z takim stwierdzeniem. Inteligentny dom wciąż jest drogim gadżetem. Oczywiście ceny tych systemów spadły, ale jest im daleko do normalności w moim odczuciu. Już samo okablowanie domu ile kosztuje. Oczywiście można postawić na bezprzewodowy system inteligentnego domu jak fibaro, ale to też kosztuje, choć oszczędność jest na samym okablowaniu. Ale sam sobie to wszystko zaprogramujesz i podłączysz? To kosztuje, a instalatorzy korzystają z faktu, że to jest kosztowny gadżet. Wiadomo przecież, że jeśli chcesz za same urządzenia do sterowania domem wydać 30 tysięcy to instalator za konfigurację krzyknie dodatkowe 10 tysięcy. Liczysz na to, że mniej? A jeśli będziesz chciał za kilka miesięcy coś zmienić w samych ustawieniach to kolejne koszty, bo przecież skoro stać cię na zbytek w kwocie 30 tysięcy to na instalatora tym bardziej Cię stać. Przyjedzie, kliknie kilka razy i zainkasuje kilkaset złotych w najlepszym razie. Czy może się mylę? Tak więc może dla Ciebie to jest niedrogi gadżet, dla normalnych ludzi jest wciąż kosmicznie drogi. EOT.

  2. trochę z ręką w nocniku się obudziłem, bo nie wiedziałem, jak wygląda teraz ten rynek i ile to wszystko kosztuje… dom już na wykończeniu, a ja dopiero zacząłem się interesować tym tematem i za późno, żeby teraz całą elektrykę zmieniać. fajnie wygląda ten grenton, całkiem fajnie wygląda też ampio, ale i jedno i drugie działają przewodowo, więc teraz u mnie odpada. widzę, że grenton może też działać bezprzewodowo, ale skoro domyślnie działa na przewodach to jednak wolałbym wybrać coś, co z założenia jest bezprzewodowe jak fibaro. jest jakaś w pełni bezprzewodowa alternatywa dla fibaro?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *