Rynek pracy dla programistów aż pęka w szwach od ilości proponowanych miejsc zatrudnienia. Poszukiwani są specjaliści właściwie w każdej dziedzinie programowania. Związane jest to bezpośrednio z tym, że każdego dnia coraz więcej technologicznych rozwiązań towarzyszy nam i ułatwia nasze funkcjonowanie. Dlatego jeżeli zdecydowałeś się już zostać programistą musisz się jakoś ukierunkować i wybrać w którym języku chcesz rozpocząć programowanie. Który język da możliwość znalezienia pierwszego zatrudnienia? Odwiedź Udemy, aby przekonać się, które języki programowania cieszą się obecnie największą popularnością.

Czy pierwsza praca może być wymarzona?

Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy zastanowić się, które stanowiska są odpowiednie dla nowicjuszy. Bez większego sensu będzie nauka języka, do nauki którego musimy posiadać kilkuletnie doświadczenie w zawodzie oraz znajomość dwóch czy trzech innych bezpośrednio z nim powiązanych. O takim rozwiązaniu możemy na razie zapomnieć. Na stronie internetowej platformy szkoleniowej Udemy możesz znaleźć kursy szkoleniowe ze wszystkich najbardziej popularnych języków. Powszechnie mówi się, że praca jako frontendowiec jest dobrym wyborem na początek.

Przystępność materiałów na Udemy

Materiał, który należy opanować, aby móc w ogóle ubiegać się o pracę, jest całkiem przystępny i każdy powinien sobie z nim poradzić. Pod warunkiem włożenia odpowiednio dużego wkładu ze strony własnej. Mam tutaj na myśli konsekwentną naukę każdego dnia i realizowanie projektów, w których nabierzemy doświadczenia w pracy z kodem. Tak więc, wybierając frontend jako pierwszą ścieżkę naszej kariery stoi przed nami szereg języków, które powinniśmy opanować. Absolutną podstawą jest html, następnie css oraz JavaScript. Te trzy fundamenty programowania jako twórca stron internetowych to absolutne minimum, jakie powinieneś opanować. Jaka forma nauki tych języków jest najwygodniejsza?

Udemy to nie tylko wygoda

Wybierając kursy online jesteś w stanie w przeciągu określonego czasu opanować cały materiał. Jak długo będzie to trwało, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Są osoby, potwierdzone przypadki, które na naukę programowania poświęcały dzień roboczy. Dosłownie zamiast iść do pracy spędzały osiem godzin dziennie na nauce programowania. Naturalnie taka forma nauki nie jest możliwa w przypadku rodzica z dwójką dzieci. Nie możemy sobie pozwolić na zrezygnowanie z pracy, aby się uczyć. Dlatego właśnie szkolenia online to jedyna najrozsądniejsza forma dokształcania się. I jest to naprawdę wspaniałe doświadczenie, ponieważ nie uczymy się tylko programowania samego w sobie, ale poznajemy siebie na nowo.

Nie poddawaj się zbyt łatwo

Rozpoczęcie i wytrwanie w uczeniu się samemu wymaga ogromnej ilości zaangażowania i jeszcze większej siły woli. Niezmiernie ciężko jest utrzymać bat nad swoją głową i codziennie poświęcić kilka godzin na naukę, szczególnie po ciężkim dniu pracy. Ale nie ma co się martwić na zapas. Jeżeli przystępujesz do nauki, albo podjąłeś decyzję o nauce równolegle z pracą, masz komfort braku ciśnienia. Nie musisz znaleźć nowej pracy w miesiąc czy pół roku, ponieważ nie masz na przeżycie. Posiadanie takiego komfortu znacząco wpływa na zdolności koncentracji. W konsekwencji znacznie szybciej opanujesz wieczorami materiał, na który potrzebowałbyś więcej czasu.

Zdobywanie nowych umiejętności dzięki Udemy jest naprawdę wygodne i tanie. Internetowe kursy szkoleniowe w promocji potrafią kosztować poniżej 50 złotych. Promocje na tej platformie są dość często, więc warto poczekać na odpowiedni kupon rabatowy Udemy i nabyć szkolenia za ułamek ich ceny.