Dzisiaj każda znana osoba posiada swoje konto gdzieś w mediach społecznościowych – na Facebooku, Twitterze itd. Jest to nie tylko promocja siebie, lecz również, a czasem nawet wcześniej, gest uprzejmości wobec fanów, zwolenników itd. Jeśli zatem planujemy objąć poważniejsze stanowisko związane z koniecznością porozumiewania się w z większą ilością osób, media społecznościowe mogą nam bardzo pomóc.

Zasady funkcjonowania social media

W jaki sposób? Otóż wystarczy spojrzeć na wszystkie osoby, które dzisiaj coś publikują w Internecie. Są to kucharze, politycy, prawnicy, lekarze, fryzjerzy, dziennikarze, celebryci, a czasem nawet osoby duchowne. Słowem każdy, kto szuka jakiegoś poparcia, czy chce pokazać innym swój styl życia czy światopogląd, wykorzystuje w tym celu media społecznościowe. Niemniej jednak to wymaga czasu. W końcu zanim napiszemy na tych kilku kontach ten sam post… A może da się jakoś to skrócić? Oczywiście, że tak!

Programy a zarządzanie social mediami

Dzisiaj bowiem jest na rynku naprawdę dużo programów, które umożliwiają nam sprawne zarządzanie social mediami. Idealnymi przykładami takich programów są np. Buffer, Sprout Social czy też Midrub, o którym jeszcze będzie zaraz mowa. Jak funkcjonują takie programy?

Otóż otwieramy program i wprowadzamy konta, z których będziemy korzystać. Później w zasadzie wystarczy wygenerować post, wrzucić grafikę czy stworzyć jakiś napis i gotowe! Zaznaczamy tylko, na jakich serwisach ma to się pojawić. W efekcie zamiast całego dnia spędzonego przed komputerem, wystarczy nam pół godzinki dziennie, aby uporać się z całym procesem. Warto jeszcze wiedzieć, że na początku programy te dedykowane były w zasadzie tylko dla firm, jednak mogą one się przydać także i prywatnym osobom.

Rozwiązania do zarządzania social mediami

Jak zostało to wspomniane wcześniej, obecnie mamy naprawdę bardzo duży wybór przeróżnych programów, które pomogą nam sprawnie zarządzać kontami na portalach społecznościowych. Warto jednak wiedzieć, że większość wymaga opłat w postaci abonamentu. Ponadto nie można instalować takiego programu na swoim serwerze. Oczywiście także poszczególne programy różnią się między sobą przeróżnym dodatkami i możliwościami kreowania postów. Co więcej różnice często zawarte są w ilości kont, jakimi można jednocześnie zarządzać.

Wybierze odpowiednie narzędzie

Warto jednak zwrócić baczną uwagę na jeden z programów. Jest to Midrub. Czym on takim szczególnym się charakteryzuje? Przede wszystkim tutaj nie musimy płacić abonamentu ani opłacać żadnych dodatkowych aktualizacji.Tu opłata jest jednorazowa i wynosi 34 dolary. W zamian za nią otrzymujemy już wszelkie aktualizacje, a także dostęp do naprawdę bardzo wielu kont, którymi możemy sprawnie zarządzać. Co więcej Midrub możemy zainstalować na swoim serwerze, co zwiększa nasze bezpieczeństwo oraz prywatność. Słowem naprawdę warto zastanowić się nad tym programem.

Midrub zatem wydaje się naprawdę dobrym pomysłem, jeśli chcemy szybko i sprawnie zarządzać wieloma kontami.