Gry na „Peceta” mają długą historię, od początku ich istnienia wiele się zmieniło. Pierwsze gry były nudne a zarazem proste, grafika w nich również nie była zada walająca. Od kilku lat jakość gier stale się poprawia, ku zadowoleniu graczy.

Typowym przykładem poprawy jakości gier jest seria The Sims, Pierwsza odsłona zawierała mało możliwości oraz funkcji które ułatwiły by początkującemu graczowi zapoznanie się z produktem. A grając w dalsze serie gry na PC widzimy ze producenci czyli firma EA Games, cały czas wprowadza nowe ciekawe funkcje, które mają za zadanie umilić i ubarwić nam grę. Najnowsza odsłona tej popularnej gry nosi nazwę The Sims 2, powstało do niej wiele dodatków takich jak The Sims 2 Szyk I Elegancja. W którym mamy do wyboru wiele eleganckich strojów i dodatków, często wyglądają one bardzo podobnie do tych z prawdziwego życia. Grając z tym dodatkiem możemy wczuć się w fabułę i poczuć się jak gwiazdy, jeżdżąc eleganckimi samochodami oraz nosząc wystawne ubrania pochodzące od znanych projektantów mody. Gra jest niezwykle wciągająca a niektórzy mogą się z niej wiele nauczyć, np to że każdy dorosły człowiek żeby móc normalnie żyć musi pracować.

Moim zdaniem warto kupić Grę The Sims 2 wraz z jej wszystkimi dodatkami, ponieważ jest ona ciekawa, wciągająca, kreatywna i uważam ze również warta uwagi. Zapewne nie ma dzisiaj osoby która zapytana nie wiedziała by co to „Simsy”, nie zależnie w jakim kraju czy kontynencie.