Ludzie w poszukiwaniu rozrywki coraz częściej sięgają po konsole i gry na nie przeznaczone. Do niedawna królowała Playstation 2 firmy Sony, a w jej cieniu pozostawał X-box. Microsoft wypuścił jednak nowość X-boxa 360, na odpowiedź drugiej marki nie trzeba było długo czekać, pojawiła się konsola Playstation 3.

Coraz więcej z nas nie ma pomysłu na zabicie czasu podczas nudnych popołudni, często nie mamy pomysłu co robić ze znajomymi podczas spotkań towarzyskich. Konsola do gier jest jednym z najlepszych sposobów zabicia czasu, a przy tym na wspaniałą zabawę z przyjaciółmi, dziećmi czy rodziną. Obecnie najpopularniejszą jeszcze konsola zostaje Sony Playstation 2, na którą jest naprawdę ogromny wybór gier zarówno dla najmłodszych jak i tytułów z których skorzystają starsi, np Call Of Duty 2 Big Red One Platinium wytwórni Activision znanej z dopracowanej oprawy graficznej jak i wysokiej grywalności wypuszczanych na rynek gier. Całkiem nową klasę w świecie konsol tworzy platforma Sony Playstation 3. Dzięki bardziej zaawansowanym technologiom, gry mogą być generowane także w formacie HD, a także może odtwarzać filmy w wielu formatach dostępnych na rynku w tym Blu-Ray DVD. Dodatkowo posiada ona fabrycznie wbudowany dysk twardy o pojemności 40GB, na którym możemy przetrzymywać gry, w które najczęściej gramy, lub też zrzucić na niego film. Na konsolę wyszło już wiele tytułów, możemy wśród nich znaleźć nie tylko nowe tytuły, ale także kontynuacje kultowych gier znanych ze starszych platform, między innymi Unreal Tournament 3, czyli jedną z najlepszych gier typu FPP jaka kiedykolwiek powstała. Charakteryzuje się ona bardzo zaawansowaną grafiką i efektami, oczywiście daje nam możliwość grania ze znajomymi poprzez tryb Multiplayer. Dla tych, którzy ponad gry wojenne przedkładają wyścigówki, powinni zaopatrzyć się w dodatkowy sprzęt w postaci kierownicy Logitech Driving Force Pro, która jest zgodna zarówno z PS2 jak i PS3. Posiada skrzynię biegów i jest naprawdę starannie wykonana, co w połączeniu z odpowiednią grą, daje nam możliwość wczucia się w rolę kierowcy rajdowego, lub ulicznego.

Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu chwili relaksu. Pomyślmy o tym, że decydując się na inwestycję w drogi komputer i zakładanie myśli, że wystarczy on nam na długo może stać się zgubne. Gry na konsole są o wiele lepiej optymalizowane i nie musimy w nich wymieniać podzespołów na coraz nowsze, jak ma to miejsce w przypadku komputerów domowych. Warto jest zainwestować w konsolę do gier i cieszyć się w pełni z możliwości które może nam ona zapewnić.