Grand Theft Auto IV – piekło w Liberty City

Rozrywka

Grand Theft Auto to seria gier komputerowych znana praktycznie każdemu miłośnikowi wirtualnej rozrywki. Kontrowersyjna i niezwykle popularna gra o tytułowej kradzieży aut doczekała się już czwartej części, tym razem przeznaczonej na platformę PC. Jak prezentuje się ona na tle poprzednich części tej serii?

Grand Theft Auto IV to przede wszystkim garść technicznych zmian. Całkowicie zmieniono silnik gry, zarówno fizyczny jak i graficzny. R.A.G.E generuje szczegółową, pełną detali grafikę przy wykorzystaniu najnowszych dobrodziejstw współczesnych akceleratorów 3D na rynku, a silnik Euphoria realistycznie animuje napotkane postacie oraz pojazdy. Czwarta odsłona Grand Theft Auto toczy się w podzielonym na kilka dzielnic mieście Liberty City, wzorowanym na realnym Nowym Jorku. Odnajdziemy tu zarówno zatłoczone ulice Manhattanu, jak i biedniejsze rejony Brooklyn i Queens. Bohaterem tej części gry jest Nico Bellic, który za namową swojego kuzyna przybywa do USA, by zrobić karierę. Realia okazują się jednak inne. Życie nie jest sielanką, a na respekt będziemy musieli ciężko zapracować, wykonując różnorakie misje – od prostych zabójstw do skomplikowanych kradzieży i porwań. Poprawie uległa również sztuczna inteligencja policji – zgubienie policyjnego wozu jest znacznie trudniejsze. Rockstar Games – deweloper gry Grand Theft Auto – zaimplementował bogaty tryb multiplayer obsługujący do 32 graczy naraz przy różnych trybach rozgrywki, jak gra w “policjanta i złodzieja” czy zwykłe wyścigi z punktu A do punktu B. To wszystko, a dodatkowo genialne udźwiękowienie, grafika, nowe efekty pogodowe, animacja i wyeliminowanie największych bolączek poprzednich części serii sprawiło, że gry komputerowe Grand Theft Auto IV zdobyły ogromną popularność wśród miłośników konsoli nowej generacji, a teraz również PC.

Jeśli dysponujesz komputerem spełniającym zalecane wymagania sprzętowe i chcesz poznać ogromne, tętniące życiem miasto, to gry komputerowe Grand Theft Auto IV są stworzone dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *