Karty graficzne z najwyższej półki

Karty graficzne

Osoby decydujące się na zakup dużego ekranu LCD do swojego komputera muszą pamiętać o odpowiedniej karcie graficznej. O ile używający komputera do surfowania po Internecie czy oglądania filmów mogą wybrać tanią kartę, o tyle zapaleni gracze mogą mieć spory problem z wyborem karty z wyższej półki.

Zdecydowanym minimum przy wyborze 24″ lub większego monitora jest karta Sapphire Ati Radeon Hd3870, posiadająca 512MB pamięci DDR4 oraz oferująca obsługę złącza PCI-Express 2.0. Ta karta graficzna pozwoli na uruchomienie większości nowych gier w wysokiej rozdzielczości, jednak o włączeniu wszystkich „upiększaczy” powinniśmy zapomnieć. Na efekty typu wygładzanie krawędzi w wysokiej rozdzielczości z pewnością pozwoli karta Powercolor Radeon Hd3870x2. Jest to najnowszy produkt firmy Ati, posiadający dwa rdzenie oferowane w kartach z serii HD3870, a także 1GB pamięci. Karta na pewno poradzi sobie z większością nowych gier. Tym, którzy chcą być w 100% usatysfakcjonowani proponuję zakup 2 kart Evga Geforce 8800gtx z 768MB pamięci ram i połączenie ich za pomocą technologii SLI. Da nam to najwydajniejszą platformę na rynku, której nie oprze się żadna gra.

1 thought on “Karty graficzne z najwyższej półki

  1. Jak mam być szczery to nie można porównywać karty ATI Radeon HD3870 z nowymi kartami graficznymi opartymi o układy firmy nVidia. Ponadto, co ważne, obsługa złącza PCI-Express 2.0 to chwyt marketingowy. Obecne karty graficzne z obsługą drugiej wersji PCI-Express nie są na tyle wydajne żeby móc w pełni wykorzystać starszą wersję tej magistrali. Jedynym plusem tego, że ma się kartę graficzną z obsługą nowej magistrali fakt większej przepustowości zasilania karty, przez co jeśli posiada się płytę główną ze slotem PCI-E 2.0 to nie ma konieczności dodatkowego zasilania karty graficznej poprzez kabel prowadzony bezpośrednio z zasilacza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *