Rodzajów filtrów do wody jest wiele, jednak ostatnio coraz silniejszą popularnością cieszy się odwrócona osmoza. Czy to znaczy, że molekularne filtry do wody są najwydajniejsze? Czy warto również zwrócić uwagę na mechaniczne filtry do wody jak Cintropur belgijskiej produkcji?

Dwóch tych rozwiązań nie można porównywać, gdyż całkowicie inaczej działa odwrócona osmoza niż filtry do wody Cintropur. Inna jest również ich instalacja oraz kraj, w którym są produkowane. Co prawda odnośnie ostatniego można dyskutować, gdyż zapewne też jakieś osmotyczne filtry do wody są wytwarzane w Belgii. Jednak najpopularniejsza w naszym kraju odwrócona osmoza to filtr do wody z Chin lub Tajwanu. Widać tę różnicę w klasie wykonania, albowiem filtry do wody Cintropur wyróżniają się na tle produktów ze wschodu.

Nie znaczy to, iż odwrócona osmoza jest lewizną, jednak rozbieżność klas w wykonaniu widać gołym okiem. Kusząca jak na sprzęt europejski jest też koszt filtrów do wody Cintropur, gdyż najmniejsza wersja to cena poniżej 300 złotych. Tak więc jeżeli interesują Cię porządne mechaniczne filtry do wody do mieszkania to warto rozważyć kupno produktów Cintropur.