Tanie zestawy kina domowego

Dom Rozrywka

Któż z nas nie marzy o swoim prywatnym kinie we własnym domu. Duży telewizor, odtwarzacz DVD, odpowiednie nagłośnienie – to wszystko będzie nam potrzebne, by nasze marzenie zrealizować. Dlatego zaprezentujemy teraz zestawy kina domowego, które nie nadszarpną za bardzo naszego budżetu, a z pewnością zadowolą nawet tych bardziej wybrednych użytkowników.

Oba prezentowane zestawy kina domowego to sprzęt uznanych firm, gwarantujących wysoką jakość swoich produktów. Zarówno Sony DAV-DZ530W, jak i Samsung HT-XA100T mogą pochwalić się nowoczesnym, eleganckim designem. Odtwarzacze zawarte w zestawach bez trudu radzą sobie z popularnymi formatami video typu DivX, XviD, MPEG4 oraz WMV. Bez problemu radzą sobie także z odczytem najpopularniejszych plików audio, czyli MP3 oraz WMA, jednak producenci nie podają informacji na temat możliwości odtwarzania znanego formatu OGG, czy standardowego nieskompresowanego formatu WAV (Wave). Jednak większości użytkowników na pewno wystarczy odtwarzanie MP3 oraz WMA. Niewątpliwą zaletą zestawów Sony DAV-DZ530W i Samsung HT-XA100T jest również możliwość oglądania na nich cyfrowych zdjęć zapisanych w formacie JPEG. Dane do odczytu możemy dostarczać obu odtwarzaczom na płytach CD oraz DVD. Dodatkowo w przypadku zestawu Samsung HT-XA100T możemy korzystać z wbudowanego portu USB, do którego błyskawicznie możemy podłączyć np. pendrive, czytnik kart pamięci czy zewnętrzny dysk twardy. Oprócz wymienionych wcześniej funkcji, oba zestawy kina domowego bez problemu umożliwiają odbieranie stacji radiowych FM, a Sony DAV-DZ530W także MW. Oba odtwarzacze posiadają także funkcję RDS. Jeśli chodzi o system nagłośnienia to zarówno Sony DAV-DZ530W, jak i Samsung HT-XA100T posiadają 5 głośników oraz jeden głośnik niskotonowy. Zestaw Samsung HT-XA100T ma standardowe małe głośniki, natomiast Sony DAV-DZ530W jest wyposażony w dwa głośniki, które umieszczono na podstawkach umożliwiających ustawienie odpowiedniej wysokości. Warto także zaznaczyć, że oba opisywane zestawy kina domowego odtwarzają dźwięki w systemie Dolby Digital, Dolby ProLogic II czy DTS (Digital Threater System). Teoretyczna moc zestawów audio wynosi zaś 600W dla modelu Samsung HT-XA100T oraz 530W dla modelu Sony DAV-DZ530W. Oba zestawy kina domowego posiadają również bogatą liczbę wejść i wyjść, dzięki którym podłączymy je do praktycznie każdego, zarówno nowego jak i starszego, telewizora.

Na szczęście zestawy kina domowego nie są już tak drogie, jak kiedyś. Teraz prawie każdy może sobie pozwolić na ich zakup, a w zamian otrzymać niezapomniane wrażenia z oglądania filmów z dźwiękiem przestrzennym, i to bez wychodzenia z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *