Czy osmoza jest droga?

Dom

Całkiem niedawno systemy odwróconej osmozy były naprawdę drogie. Nie każdy mógł sobie pozwolić na to, by osmoza oczyszczała wodę w domu. Cena zestawu systemu RO wynosiła bowiem ponad 2 tysiące PLN, a jak na filtr do wody to wcale nie jest mało. Oczywiście można wyobrazić sobie filtry do wody w znacznie wyższych cenach, jednak filtry do użytku domowego to nie są stacje uzdatniania wody instalowane w przemyśle.

W dobrym sklepie internetowym z filtrami do wody odwrócona osmoza może kosztować poniżej 700 PLN, co nadal może wydawać się dużą kwotą. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że zdrowie jest bezcenne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że odwrócona osmoza uzdatnia wodę do takiego poziomu, że można mówić o wodzie ultra czystej. Tak więc czy osmoza kosztująca kilkaset PLN to tak dużo? Biorąc pod uwagę wpływ wody na nasze zdrowie można śmiało powiedzieć, że osmoza to naprawdę mały wydatek. Oczywiście do filtracji wody w domu można również zastosować najzwyczajniejszy filtr dzbankowy, którego cena kształtuje się w granicach kilkudziesięciu PLN. Na pierwszy rzut oka filtr dzbankowy wydaje się być bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Jednak wkłady filtrujące należy w nim wymieniać kilkukrotnie częściej niż wymaga tego osmoza. Tak więc po pewnym czasie koszt zakupu systemu odwróconej osmozy zwraca się.

W dodatku należy wziąć pod uwagę fakt, że osmoza filtruje wodę znacznie dokładniej niż zwyczajny dzbankowy filtr wody. Jeżeli więc jesteś zainteresowany uzdatnianiem wody w swoim domu, to osmoza pomimo pierwszego wydatku jest rozwiązaniem naprawdę korzystnym pod względem ekonomicznym oraz zdrowotnym. Można śmiało powiedzieć, że odwrócona osmoza nie jest droga. W dodatku biorąc pod uwagę jej pozostałe zalety system RO można uznać za idealne rozwiązanie do filtracji wody w każdym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *