W erze powszechnego dostępu do internetu nie ma już mowy o pojęciach takich jak anonimowość czy pełne, niczym niezagrożone bezpieczeństwo. Z tą tezą nie sposób polemizować, takie po prostu są fakty. Mnóstwo stron internetowych zbiera informacje o swoich użytkownikach, by lepiej dopasowywać reklamy do ich potrzeb. Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale brakuje w tym wszystkim jednego, prostego aspektu – dobrowolności.

Reguły bezpieczeństwa w Internecie

Internet narzuca nam określone reguły, do których trzeba się dostosować. Podobnie jest z kwestią bezpieczeństwa – jeśli nasza ulubiona strona internetowa jest w stanie dowiedzieć się o nas całkiem sporo, to jaki problem miałby z podobną czynnością doświadczony haker? Nie jest na szczęście tak, że przeciętny użytkownik sieci internetowej jest wręcz pozostawiony na pastwę losu i po prostu musi liczyć się z ewentualnymi przykrymi następstwami swoich działań w internecie. Jest narzędzie, które pozwala zapobiegać szkodliwym działaniom na naszą niekorzyść i to narzędzie nazywa się siecią VPN.

Serwery NordVPN na świecie

Serwery NordVPN widoczne na mapie świata – wystarczy kliknąć w wybrany kraj

Czym tak naprawdę jest VPN?

VPN to wirtualna sieć prywatna. Jest płatna, ale twórcy tego typu usług nie żądają zbyt wygórowanych kwot. Na przykładowym NordVPN najtańszy pakiet zamyka się w sumie niespełna czterdziestu złotych, a do tego często można złapać jakiś kupon rabatowy, który czyni usługę nieco tańszą. Czterdzieści złotych może się wydawać dużą sumą, ale po zapoznaniu się z doskonałym mechanizmem działania VPN nie sposób nie stwierdzić, że płaci się po prostu za najwyższą możliwą jakość tego typu usług. Na czym polega działanie VPN? Zabezpiecza ona wszelkie wysyłane przez nas dane specjalnym protokołem, może je też dodatkowo zaszyfrować algorytmem, który jest absolutnie nie do złamania. Potem serwer VPN pośredniczy w wysłaniu danych do miejsca przeznaczenia, czyniąc ich nadawcę kompletnie anonimowym.

Serwery NordVPN we Włoszech

W usłudze NordVPN masz możliwość wyboru konkretnego serwera VPN, a nie tylko samego kraju

Zmiana geolokalizacji dzięki NordVPN

W porządku, a więc do czego w praktyce może nam się przydać VPN? Przede wszystkim, wirtualna sieć prywatna jest w stanie ochronić nas w takich miejscach, gdzie nasze dane są szczególnie narażone na atak, na przykład podczas połączenia z publiczną siecią Wi-Fi. Równie popularnym sposobem wykorzystania VPN jest użycie jej do omijania blokad regionalnych, które strony internetowe nakładają czasami na swoje treści. Czasami zdarza się tak, że filmu na YouTube nie da się obejrzeć na terenie danego kraju. Oferta Netfliksa różni się w zależności od kraju, z którego się doń łączymy. Często nawet stawki w hotelach i na lotniskach są różne w zależności od kraju naszego pochodzenia! Więcej na temat zmiany geolokalizacji przy zastosowaniu NordVPN przeczytasz tutaj.

NordVPN prędkość pobierania

NordVPN jest usługą działającą wyjątkowo szybko i stabilnie – wysokie transfery i niskie pingi

Jakie są największe korzyści stosowania VPN?

Podsumowując krótko, VPN przede wszystkim podnosi nasze bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej. Minimalizuje ryzyko przechwycenia wysyłanych przez nas danych przez osobę niepożądaną. Zabezpiecza je, może je także dodatkowo zaszyfrować, pośredniczy w wysyłce. Umożliwia zachowanie pełnej anonimowości, pozwala na zmianę lub kompletne ukrycie adresu IP naszego urządzenia. Pozwala na zapoznanie się z treściami zablokowanymi dla naszego regionu. Mnóstwo korzyści za naprawdę niewygórowaną cenę. Zdecydowanie warto zapoznać się z tym rozwiązaniem.

Ja osobiście korzystam z NordVPN już trzeci rok i uważam, że jest to najlepsza usługa VPN dostępna na rynku. Skorzystaj z oferty specjalnej wpisując kupon rabatowy NordVPN podczas realizacji zamówienia.