SE Ranking

Dzięki SE Ranking marketing w wyszukiwarkach jest prostszy

Biznes Internet

Marketing internetowy daje ogromne możliwości w zakresie reklamy i promocji firmy w sieci. Co więcej, narzędzia marketingu internetowego dostępne są nie tylko dla tych dużych firm posiadających ogromne budżety reklamowe, ale także dla firm małych i średnich. Dlatego coraz więcej przedsiębiorców decyduje się realizację działań reklamowych online. Warto wykorzystać narzędzia wspomagające te działania. Jednym z nich jest opisywany tu SE Ranking.

SEO jest wciąż bardzo skuteczne

A możliwości działań jest bardzo wiele. Zacząć należy oczywiście od wyszukiwarki internetowej. Wyszukiwarka jest bowiem pierwszym miejscem, gdzie użytkownicy poszukują informacji o firmach, ich produktach i usługach. Dlatego podjąć należy wszelkie działania, których celem jest osiągnięcie jak najwyższych pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten określa się pozycjonowaniem strony internetowej. Trzeba jednak pamiętać, że w pozycjonowaniu bardzo ważny jest także monitoring pozycji oraz monitoring linków przychodzących.

Dokładny monitoring pozycji w SE Ranking

Analiza pozycji pomoże nam w ocenie czy podejmowane przez nas działania są skuteczne. Sprawdzimy także, nad którymi frazami należy popracować intensywniej. Na rynku istnieje wiele narzędzi umożliwiających analizę pozycji słów kluczowych w wynikach wyszukiwania. Jednym z takich narzędzi jest SE Ranking. Co ważne, jest to bardzo zaawansowany zestaw narzędzi. Można powiedzieć, że są to niezbędne narzędzia w pracy każdego pozycjonera. Pozwala nie tylko na sprawdzanie pozycji, ale także umożliwia dużo więcej przydatnych rzeczy. Narzędzie to umożliwia m.in przeprowadzenie audytu własnej strony internetowej. Od tego powinno się zacząć wszelkie działania pozycjonerskie. Poza tym możliwa jest analiza linków przychodzących, czy choćby analiza konkurencji. Jeśli szukamy takiego narzędzie warto skorzystać właśnie z tego, tym bardziej, że wykorzystać można kod rabatowy.

SE Ranking to też wsparcie dla Google Ads

Marketing w wyszukiwarce to jednak nie tylko pozycjonowanie. Nie można zapomnieć o systemie reklam Google Ads. Jest to niezwykle przydatne narzędzie zwłaszcza na początku działań marketingowych, kiedy na osiągnięcie oczekiwanych pozycji trzeba będzie jeszcze zaczekać. Działanie Google Ads jest proste. Tworzymy treść reklamy, a następnie przypisujemy do niej określone frazy kluczowe. W momencie kiedy użytkownik wpisze w wyszukiwarce określoną frazę, w wynikach wyszukiwania pojawi się nasza reklama. Co ważne, płatność w systemie Google Ads pobierana jest dopiero w momencie kliknięcia przez użytkownika w reklamę. Można zatem powiedzieć, że płacimy w tym przypadku na konkretny efekt. Google Ads umożliwia nam pojawienie się w wynikach wyszukiwania niemal natychmiast po stworzeniu kampanii.

Czy można zjeść jabłko i mieć jabłko?

Wiele osób zastanawia się, co jest lepsze. Czy pozycjonowanie stron www, czy reklamy w systemie Google Ads. Nie ma na to pytanie jednoznacznej pozycji. Najlepszym bowiem rozwiązaniem będzie połączenie tych metod marketingu internetowych i wykorzystanie ich obu. Na początku Google Ads można wykorzystać do promocji strony na bardziej konkurencyjne frazy, zanim strona nie osiągnie wysokich wyników na te frazy w wyniku pozycjonowania. Google Ads można także wykorzystać np. także do szybkich i okresowych akcji sprzedażowych, kiedy konieczne jest szybkie pojawienie się w wynikach wyszukiwania.

Więcej na temat tego znakomitego narzędzia przeczytasz w tym artykule o możliwościach pakietu SE Ranking.

6 thoughts on “Dzięki SE Ranking marketing w wyszukiwarkach jest prostszy

  1. Świetne narzędzie SEO, nie tylko pod kątem monitorowania pozycji, ale głównie używam SE Ranking właśnie do tego. Każdy marketer ma trochę inne oczekiwania co do tego typu narzędzi. Mój szef dla przykładu bardzo ceni sobie raporty, które przychodzą mu na maila. Są bardzo przejrzyste i ustawiłem je tak, że każdego dnia przychodzą 2 raporty dotyczące innych stron. W sumie jest ich 10, po 2 na każdy dzień roboczy. Gdyby szef dostał 10 raportów jednego dnia to prawdopodobnie przejrzałby 1-3, a resztę odpuścił. A tak to zawsze może przejrzeć 2 maile każdego dnia. Dla mnie to super sprawa.

  2. Na stażu w firmie, która co prawda nie jest żadną agencją SEO, ale robi marketing tzw. in-house przyszło mi korzystać z wielu narzędzi SEO i powiem szczerze, że najbardziej do gustu przypadł mi SE Ranking. Ma bardzo przyjazny i prosty interfejs. Poza tym bardzo przydatny support. Ja akurat korzystałam z live chata, ale podejrzewam, że jest więcej opcji. Monitoring pozycji w SE Ranking jest świetny. Bardzo zrozumiały i czytelny. Nie znalazłam jak dotąd niczego lepszego.

  3. Używam najniższego pakietu do monitorowania pozycji mojego bloga. Potrzebowałam czegoś prostego i dokładnego zarazem i moim zdaniem SE Ranking jest do tego wyśmienity.

  4. Mam w swoim dziale 2 bardzo zdolne copywriterki i tworzą one sporo bardzo dobrej jakości treści. Niestety nie jest łatwo kontrolować dalsze losy publikacji. Przy kilku artykułach nie ma problemu, ale przy kilkuset? Zdarza się, że wydawcy po pewnym czasie uciekają się do nieczystych zagrań, jak choćby modyfikacja naszych artykułów, usunięcie z nich linków lub choćby oznaczenie ich atrybutem nofollow. No i przy kilku artykułach nie byłoby problemu, ale systematyczna kontrola kilkuset publikacji byłaby koszmarem. Przez jakiś czas tego po prostu nie robiliśmy, bo nie mieliśmy do tego narzędzia. Przez zupełny przypadek odkryłem SE Ranking, który posiada funkcję monitorowania linków przychodzących. Uratowało to nam tyłek. Naprawdę. Przy okazji okazało się, że SE Ranking posiada też świetny monitoring pozycji, więc zrezygnowaliśmy z odrębnego narzędzia do monitorowania pozycji i teraz obie rzeczy mamy w jednej aplikacji.

  5. według mnie se ranking to najciekawsze narzędzie do monitorowania pozycji w wyszukiwarkach, ale nie tylko, ponieważ posiada to jeszcze inne przydatne funkcje jak monitorowanie linków czy zmian na stronie internetowej, niekoniecznie swojej, używałem dwóch polskich narzędzi do monitorowania pozycji, ale już się z nich wyleczyłem :)))

  6. świetnie, że niedawno dodali apkę mobilną na androida i teraz można na smartfonie śledzić pozycje, choć oczywiście wersja se ranking w przeglądarce internetowej daje dużo więcej informacji, ale apka nie jest po to, by zastąpić panel webowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *