Sony PlayStation zrewolucjonizowała rynek na całym świecie. Rozpoczęła ona dość szybki marsz firmy Sony na sam szczyt producenta sprzętu elektronicznego, który poszedł za ciosem i szybko rozpoczął pracę nad godnym następcom. Czy mu się to udało? Każdy może odpowiedzieć sam na to pytanie, biorąc do ręki najnowsze konsole do gier.

Firma Sony rządzi na rynku konsol prawie niepodzielnie. Pozostali konkurencji tacy jak Microsoft, Sega czy Nintendo prawie się nie liczą. Przyczynił się do tego w dużej mierze produkt Sony PlayStation 2 łączący w sobie doskonałe parametry i funkcjonalność najwyższego formatu. Przede wszystkim wyróżniał się on tym, że wbudowano mu aż 64-bitowy procesor MIPS z 128-bitowymi rejestrami SIMD, zwanymi inaczej Emotion Engine. Procesor ten ma aż 294MHz oraz aż 40KB pamięci Cache, dzięki której wszystkie gry na nim uruchamiane działają niezwykle płynnie. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że konsole do gier Sony PlayStation 2 posiada aż 32 MB RAM RDRAM, dzięki czemu gry chodzą bardzo dobrze i nie tną się w najmniej oczekiwanych momentach.

Jeżeli uważasz, że konsole do gier Sony PlayStation są dużo gorsze od produktów konkurencji to lepiej sprawdź to sam zamiast słuchać zazdrosnych i sfrustrowanych osób.