Chyba każdy z nas słyszał kiedyś o serii FIFA ze stajni Electronic Arts. Gry komputerowe tej firmy zawsze tworzone są z pasją i z roku na rok stają się coraz lepsze, będąc zarazem synonimem solidności i dobrej zabawy.

Firma EA SPORTS zdążyła już nas przyzwyczaić, że rok rocznie wypuszcza nowe gry sportowe. Niezależnie od tego, jakiej dyscyplin byłaby to symulacja, wszystkie te gry łączy jedno magiczne słowo – grywalność. To właśnie ten czynnik sprawia, że FIFA 2009 okrzyknięta została najlepszą grą sportową na świecie. Gra jest bardzo rozbudowana i posiada wiele trybów rozgrywki pozwalających nam długo cieszyć się zakupem. W najnowszej odsłonie gry zyskujemy nowe możliwości. Jedną z nich jest pozwolenie nam na prowadzenie jednego zawodnika od samego początku, rozwijanie jego kariery i umiejętności sportowych. Każdy z nas może doprowadzić swojego Cristiano Ronaldo do szczytu umiejętności i popularności. Kolejną zaletę jest to, że gry komputerowe FIFA 2009 wciąż poszerzają swoją ofertę jeśli chodzi o ligi, a przede wszystkim o składy. Specjalnie powołany do tego zespół pracowników firmy śledzi rzeczywiste transfery wszystkich klubów występujących w grze, dzięki czemu rozgrywka staje się bardzo ciekawa, a my mamy wrażenie, jakbyśmy tkwili w centrum sportowego świata.

Każdy, kto uwielbia ganiać za piłką na pewno doceni ten tytuł. Jako, że gry komputerowe firmy Electronic Arts są klasą samą dla siebie, jestem pewien, że miliony graczy na świecie sięgną po ten tytuł, aby spróbować jak to jest strzelać bramki jak Zlatan Ibrahimović, czy bronić jak Artur Boruc.