Gry PC to najczęstsza forma rozrywki na komputerze. Jak wiadomo, we wszelkich gatunkach gier, jak na przykład wyścigowe czy strzelanki, sterowanie jest za pomocą myszy oraz klawiatury. Często jednak jest to dla nas niewygodne i wtedy z pomocą przychodzą nam takie urządzenia jak gamepady.

Postaramy się przedstawić 2 gamepady znanej firmy, jaką jest MiNt. Pierwszym będzie model MiNt Mgp-509 Usb Pc, który został wykonany w kolorze czarnym lub srebrnym. Obsługuje on tylko i wyłącznie platformę PC poprzez interfejs USB i został wyposażony aż w 12 przycisków, które możemy programować w dowolny sposób. Daje to nam możliwość dostosowania gamepada MiNt Mgp-509 Usb Pc do własnych potrzeb i ustawienie go w sposób jak najbardziej wygodny dla nas. Dodatkowym atutem modelu MiNt Mgp-509 Usb Pc jest mini joystick oraz system wibracji z patentem firmy Immersion, co zapewnia nam jeszcze ciekawsze wrażenia podczas gier komputerowych. Drugi opisywany model to starszy brat MiNt Mgp-509 Usb Pc, a chodzi oczywiście o model MiNt Mgp-507 Usb Pc. Jedyną rzeczą, która różni te dwa modele to brak możliwości programowania przycisków w modelu MiNt Mgp-507 Usb Pc, co może być lekką niedogodnością podczas rozrywki. Natomiast ilość przycisków, interfejs czy mini joystick oraz system wibracji pozostają bez zmian.

Na zakończenie chcielibyśmy dodać, że oba gamepady posiadają solidne oraz ergonomiczne wykonanie, dzięki czemu wygoda podczas grania jest naprawdę ogromna.