Ważną rolę w zestawie komputerowym pełni monitor. Warto, przy zakupie, zwrócić większą uwagę na jego parametry, gdyż to od nich będzie zależał komfort naszej pracy z komputerem. Z tego względu przedstawimy Państwu bardzo dobre monitory takich firmy, jak Samsung czy też LG.

Zaczniemy od zaprezentowania modelu Samsung SM-2043WM firmy Samsung, która – jak powszechnie wiadomo – produkuje najlepsze matryce do monitorów LCD pod względem funkcjonalności i jakości. Przekątna ekranu monitora Samsung SM-2043WM wynosi aż 20 cali, natomiast format wyświetlanego obrazu to 16:10. Jak więc widzimy, surfowanie po internecie lub na przykład oglądanie filmów jest przyjemne i nie jest męczące dla oczu, nawet przy długotrwałym korzystaniu. Dużą zaletą monitora Samsung SM-2043WM jest możliwość zawieszenia go na ścianie. W ten sposób zaoszczędzimy sporo miejsca na swoim biurku, a wyświetlany obraz nie straci ani trochę na jakości, ponieważ kąt widzenia w pionie wynosi 160 stopni, natomiast w poziomie 170 stopni. Warte zaprezentowania są także monitory firmy LG. Model LG L207WT-PF jest przede wszystkim bardzo lekki, waży zaledwie 3,9 kg. Ogromnym plusem tego urządzenia jest czas reakcji matrycy, który wynosi jedyne 2 ms. Dzięki temu, monitor zaraz po włączeniu (naciśnięcie przycisku power) wczytuje obraz i wyświetla go w maksymalnej jakości. Dodatkowym atutem monitora LG L207WT-PF jest jego bardzo wysoki kontrast (10000:1), który gwarantuje wyświetlanie bardzo przejrzystego i czytelnego obrazu, z wysokim nasyceniem barw.

Takie monitory, jak Samsung SM-2043WM czy LG L207WT-PF gwarantują obraz na najwyższym poziomie i są dedykowane użytkownikom, którym zależy równocześnie na jakości i atrakcyjnej cenie. Dzięki nim, praca na komputerze stanie się o wiele przyjemniejsza, a także mniej męcząca.