Tanie monitory LCD

Monitory

Powszechnie wiadomo, że nie rozłącznym elementem komputera jest monitor, dlatego też warto zwrócić uwagę na przedstawiane produkty. Wielu z nas narzeka na monitory starszego typu, które zajmują bardzo dużo miejsca na biurku, a jakość wyświetlanego przez nie obrazu pozostawia wiele do życzenia.

Postaramy się przedstawić monitory znanych firm jakimi są ASUS oraz Hyundai. Modele, które zostaną szczegółowo opisane to ASUS 19″ LCD PW191S, a także Hyundai 17 L17T Tv. Dzięki tym monitorom podniosą Państwo zarówno jakość, jak i czytelność wyświetlanego obrazu. Model ASUS LCD PW191S, wyprodukowany przez firmę ASUS, charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem w kolorze srebrnym bądź czarnym oraz przekątną ekranu, która wynosi, aż 19 cali. Ponadto czas reakcji matrycy tego monitora wynosi tylko 5 ms, a kąt widzenia w pionie, jak i w poziomie wynosi 160 stopni. Dodatkowo ASUS LCD PW191S został wyposażony w 2 głośniki o mocy 2W oraz takie gniazda, jak D-Sub czy wejścia i wyjścia audio. Wielką zaletą tego modelu jest możliwość zawieszenia go na ścianie, co podnosi znacznie wygodę użytkowania. Nominalna rozdzielczość monitora to aż 1440×900, natomiast rozmiar plamki wynosi 0,285 mm. Pozostałe właściwości monitora ASUS LCD PW191S są następujące: kontrast wynoszący 800:1 i jasność licząca 330 cd/m2. Poza tym ilość wyświetlanych kolorów to aż 16, 2 mln, co daje w rezultacie piękny i przejrzysty obraz. Kolejnym omawianym monitorem LCD będzie model Hyundai 17″ L17T TV firmy Hyundai, który – jak sama nazwa wskazuje – został wzbogacony o tuner TV oraz gniazdo bezpieczeństwa Kensington Lock. Ważną zaletą monitora Hyundai L17T Tv jest jego waga, która wynosi zaledwie 4,6 kg. Typ zainstalowanej matrycy to A-Si TFT Active Matrix, mająca przekątną ekranu 17 cali i format obrazu wynoszący 4:3. Tak jak poprzednik, monitor Hyundai L17T Tv posiada 2 głośniki o mocy 2W oraz taką samą ilość wyświetlanych kolorów czyli 16, 2 mln. Można także zawiesić go na ścianie. Wymiary Hyundai L17T Tv mieszczą się w granicach 372x395x185 mm. Dodatkowym udogodnieniem jest pilot wraz z wbudowanym zasilaczem dołączony do tego monitora. Czas reakcji matrycy monitora Hyundai L17T Tv wynosi jedynie 8 ms, a kąt widzenia w pionie i w poziomie to 160 stopni. Jasność wyświetlanego obrazu to 300 cd/m2, a jego kontrast wynosi 700:1. W przypadku Hyundai L17T Tv należy również wspomnieć o poborze mocy w stanie czuwania jak i podczas pracy. Wartości te wynoszą odpowiednio: dla stanu czuwania tylko 1W, a w czasie pracy – 40W, dzięki czemu zaoszczędzą Państwo kilka groszy na rachunkach za prąd.

Podsumowując, oba monitory LCD są bardzo wysokiej jakości oraz ich cena jest bardzo atrakcyjna, dlatego też polecamy wybór takich modeli jak ASUS 19″ LCD PW191S czy Hyundai 17″ L17T Tv.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *