Zjawisko twardej wody dotyczy większości polskich domów. Jej obecność wywiera negatywny wpływ na ogólna kondycję skóry i włosów, powodując nadmierne przesuszanie. Twarda woda niszczy również elementy tworzące instalację wodną, domową armaturę oraz sprzęt AGD. Jak sobie z tym radzić?

Co powoduje twardość wody?

Za poziom twardości wody odpowiedzialne są obecne w niej, sole wapnia i magnezu. Dlatego zmiękczacz wody jest skonstruowany w sposób, który pozwala na wychwytywanie tych związków, aby następnie przekształcać je w obojętne jony sodowe. Urządzenie zmiękczające pracuje przy tym w oparciu o dostarczane mu z zewnątrz dedykowane tabletki, które należy regularnie uzupełniać. Sam zaś sposób jego pracy jest niemal bezobsługowy.

Jakie urządzenie wybrać?

Zakup zmiękczacza do wody powinien być przemyślany i zrealizowany w oparciu o określone parametry urządzenia. Jego zasadniczą cechą jest wysoka jakość, gdyż dobry zmiękczacz powinien posłużyć przez najbliższe 5-7 lat. Bardzo ważna jest również dostępność niezbędnych do pracy zmiękczacza- komponentów oraz części zamiennych.

Na co zwrócić uwagę kupując zmiękczacz?

Dlatego też ogromną popularnością cieszą się w Polsce kompaktowe zmiękczacze do wody marki Ecoperla, w szczególności zaś najlepsze wśród nich modele – Slimline 24 oraz Ecoperla Toro 24. Urządzenia zapewniają nowoczesny, profesjonalny, a przy tym oszczędny w eksploatacji system obniżający poziom twardości wody. Rozwiązania są dedykowane gospodarstwom domowym, a ich kompaktowe rozmiary doskonale dopasują się do większości rozwiązań mieszkaniowych.