Gry komputerowe to bardzo popularny sposób spędzania wolnego czasu, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, ale także wśród osób starszych. Wiadomo jednak, że nasze komputery muszę być wyposażone w naprawdę dobre i wydajne karty graficzne, byśmy mogli w pełni cieszyć się naszymi ulubionymi grami. Dlatego zaprezentujemy produkty takich firm jak HIS czy GIGABYTE.

Karta HIS Radeon X1950Pro pracuje na bardzo szybkim złączu, jakim jest PCI-Express x16, dzięki czemu będziemy mogli w pełni wykorzystać moc i potencjał tej karty. Pamięć, jaką zainstalowano na karcie, to GDDR3 o pojemności 256MB wraz z 256-bitową magistralą. Konfiguracja ta sprawia, że będziemy mogli uruchomić praktycznie każdą grę w najlepszej jakości, co na pewno sprawi nam ogromną radość. HIS Radeon X1950Pro posiada jedną bardzo ważną cechę, a mianowicie możliwość podpięcia drugiej identycznej karty w trybie Cross Fire (co da nam ponaddwukrotną moc). Bratem opisywanej karty jest GIGABYTE ATI Radeon HD3850. Firma GIGABYTE słynie z produkcji najwyższej jakości kart, które mogą pochwalić się dużym potencjałem OC (Overclocking), czyli wyciąganiem maksymalnych możliwości z urządzenia. Nie trzeba chyba wspominać o tym, że karta GIGABYTE ATI Radeon HD3850 obsługuje najnowsze standardy, takie jak DirectX 10.1 czy Shader Model 4.0 oraz OpenGL 2.0, które są coraz częściej wymagane w dzisiejszych grach komputerowych. Dużym plusem karty GIGABYTE ATI Radeon HD3850 jest także wbudowane wyjście HDTV, dzięki któremu będziemy mogli podłączyć komputer do swojego telewizora. Dodatkowo, na chipsecie zainstalowano optymalne chłodzenie, jakim jest IceQ 3 Turbo, więc o przegrzanie karty nie musimy się martwić.

Obydwie karty graficzne są przeznaczone dla graczy wymagających, którzy lubią płynną oraz piękną grafikę. Dzięki nim gracze komputerowi będą w pełni usatysfakcjonowani.