Super karta graficzna

Karty graficzne

Karta graficzna to dla wielu użytkowników komputera najważniejszy jego element. Zapewne wielu zapalonych graczy czy profesjonalnych grafików zastanawia się, jaką kartę wybrać, aby służyła im długo i bezawaryjnie. Oczywiście powinna być także na tyle wydajna, by móc uruchomiać i komfortowego grać w najnowsze gry czy pracować z nowoczesnymi programami graficznymi. Dlatego warte polecenia są karty graficzne Gainward NVIDIA GeForce GTX280.

Gainward NVIDIA GeForce GTX280 to jeden z flagowych modeli firmy Gainward wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne. Shader Model 4.0 zapewnia pełną obsługę DirectX 10. Dzięki PCI-Express 2.0 16x karta ma natomiast bardzo dużą przepustowość. Zastosowanie szybkiej pamięci typu GDDR3 z szyną 512 bitów, efektywnym taktowaniem 2214 MHz i pojemnością aż 1024MB owocuje zaś szybką wymianą danych. Znajdziemy tu róznież niezwykle wydajny procesor taktowany z częstotliwością 602 MHz. Ponadto karty graficzne Gainward NVIDIA GeForce GTX280 obsługują technolgie NVIDIA CUDA, NVIDIA LUMENEX, NVIDIA PUREVIDEO oraz GIGATHREAD. Warto również wiedzieć, że wspierają one 3-way SLI, czyli możliwość połączenia aż trzech kart graficznych w jeden super wydajny układ! To wszystko czyni z karty Gainward NVIDIA GeForce GTX280 prawdziwego lidera wydajności. Jak na doświadczonego i cenionego wydawcę przystało, Gainward umieścił na swojej karcie doskonale chłodzenie, dzięki któremu nie będziemy mieć problemów z temperaturą karty. Karta posiada również 2 wyjścia DVI, przez co podłączenie i praca czy rozrywka na dwóch monitorach nie będzie stanowić żadnego problemu. Ponadto karta oferuje nam wyjście HDTV, dzięki któremu będzie możliwe oglądanie filmów czy zdjęć na ekranie naszego telewizora. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że jak na tak wydajną kartę przystało, jest ona bardzo prądożerna, więc zaleca się używać markowych zasilaczy o dużej mocy.

Prezentowane karty graficzne to obecnie jedne z najlepszych propozycji na rynki. Zapewnią nam one komfortową i bezawaryjną pracę czy rozrywkę przez kilka lat. Dodatkowo posiadają świetne chłodzenie. Te wszystkie cechy czynią z nich układy godne uwagi, które serdecznie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *