Tanie i wydajne karty graficzne

Karty graficzne

Wielu graczy w dzisiejszych czasach poszukuje tanich, a zarazem wydajnych kart graficznych, aby cieszyć się jeszcze ładniejszą i płynniejszą grafiką w grach komputerowych. Postaram się przedstawić 2 karty graficzne oparte na różnych chipsetach, a są nimi Radeon i GeForce.

Pierwszą kartą graficzną będzie Ati Radeon HD2600PRO firmy Powercolor posiadającą 256mb pamięci opartych na DDR II. Jest ona przeznaczona na płyty główne ze złączem AGP x 8, jest ona o tyle dobra, gdyż posiada obsługe DirectX10 oraz Shader Model w wersji 4. 0. Większość graczy będzie zachwycona płynnością w grze dlatego, że taktowanie procesora wynosi 600Mhz, a RAMDAC(ang. Random Access Memory Digital to Analog Converter) 400Mhz. Nie można również zapomnieć o możliwości pracy tej karty graficznej w trybie Cross Fire co jest bardzo dużym plusem dla graczy. Druga karta to Msi Geforce 8500GT, która również posiada 256mb pamięci opartych na DDR II z tym, że jest już pod nowsze złącza, a mowa tu o PCI-Express x 16. Wielką zaletą tej karty jest możliwość korzystania z pamięci komputera dzięki technologii TurboCache. Oczywiście posiada pełne wsparcie dla Microsoft DirectX 10, Shader Model 4. 0 oraz OpenGL 2. 0.

Podsumowując, obie karty graficzne są na podobnych poziomach wydajności i głównie skierowane do graczy mniej wymagających, którzy za tak niską cenę chcą cieszyć się dość dobrą grafiką w grach komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *