Każdy, kto lubi grać w gry wyścigowe marzy, by czuć się jak w prawdziwym samochodzie. Jednak używanie klawiatury, pada czy joysticka nie może dostarczyć aż tylu emocji i wrażeń. Dlatego właśnie tacy producenci jak SPEED-LINK czy Apollo wypuścili na rynek kierownice do gier.

Pierwszą z omawianych kierownic będzie SPEED-LINK SL-6698 znanej firmy SPEED-LINK. Można ją podłączyć za pomocą wejścia USB zarówno do komputera,jak i konsol PlayStation2, Xbox czy GameCube. SPEED-LINK SL-6698 posiada aż 15 przycisków, które możemy zaprogramować według własnego uznania. Fanów prawdziwej jazdy może ucieszyć podstawka z pedałami przyśpieszenia i hamulca. Kierownica SPEED-LINK SL-6698 posiada zwykłe wibracje oraz Power Feedback, czyli czujemy opór kół przy gwałtownym skręcaniu. Ciekawym elementem tej kierownicy do gier jest obicie jej prawdziwą skórą, co jest rzadko spotykane. Drugim omawianym urządzeniem będzie wyprodukowana przez firmę Apollo kierownica Apollo RW-6000. Współpracuje ona z komputerem za pomocą USB. Apollo RW-6000 posiada wibrację, podstawkę z dwoma pedałami i 12 dowolnie programowalnych przycisków. Najciekawszą rzeczą w kierownicy Apollo RW-6000jest jednak sekwencyjna skrzynia biegów, czyli taka jak w prawdziwych samochodach WRC. Dodatkowo warto wspomnieć, że sama kierownica ma średnicę 25 cm i jest w kolorze czarno-srebrnym.

Na szczęście kierownice do gier nie są drogie, więc każdy miłośnik wyścigów komputerowych będzie mógł sobie pozwolić na takie urządzenie. Pozostaje więc nam życzyć udanej zabawy:)