Konsola Xbox 360 – idealny prezent?

Rozrywka

Konsole do gier dla wielu z nas są jednym z najważniejszych urządzeń, które posiadamy w domu. Słysząc słowo konsola z pewnością niejedna osoba pomyśli o urządzeniu firmy Sony, czyli PlayStation. Tak, jest to jedna z najlepszych konsol na świecie, jednak firma Microsoft, znana nam przede wszystkim z systemów operacyjnych Windows, stworzyła konkurenta dla PlayStation. Chodzi oczywiście o Xbox 360.

Pierwszy model konsoli wyprodukowano i wprowadzono do sprzedaży w listopadzie 2001. Produkt ten bardzo szybko zdobył popularność, był po prostu lepszy i bardziej rozbudowany technicznie od PS2. Cztery lata później firma Microsoft postanowiła rozbudować swoją konsolę, powstał więc bohater niniejszej recenzji – model Xbox 360. W Polsce konsole do gier Xbox 360 dostępne są od 3 listopada 2006 roku. Zostały one opracowane przy współpracy z takimi gigantami, jak IBM, ATI oraz SiS. Obecnie Xbox 360 konkuruje ona nie tylko z Sony PlayStation, ale także z Nintendo Wii. Bardzo interesującą funkcją w Xbox 360 jest opcja Xbox Live, która pozwala graczom z całego świata na granie ze sobą w trybie on-line, a także na pobieranie wersji demonstracyjnych, filmów z gier, gier arcade czy programów telewizyjnych. Ponadto produkt firmy Microsoft jest wyposażony w trzyrdzeniowy procesor IBM PowerPC Xenon taktowany zegarem 3,2GHz (każdy rdzeń). Za przetwarzanie grafiki odpowiada karta ATI R500. Dodatkowo producent zamontował tu 512MB pamięci GDDR3.

Z pewnością konsole do gier oferują dalece lepszą grafikę oraz większą przyjemność z grania niż zwykłe komputery. Warto także dodać, że przy zakupie modelu Xbox 360 otrzymamy dwie gry gratis.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *