Monitor w całym zestawie komputerowym spełnia bardzo istotną funkcję. W dużej mierze to właśnie od niego zależy komfort obsługi komputera i jakość wrażeń podczas wirtualnej rozrywki. Komputer nie jest przecież wykorzystywany tylko do pracy i gier, bardzo często używamy go do oglądania filmów. Tak więc, aby móc zobaczyć i w pełni poczuć emocje związane z oglądaniem filmu, potrzebny jest monitor o dużej przekątnej matrycy, najlepiej 26 cali. Dlatego teraz zaprezentujemy dwa monitory firm Belinea oraz Samsung, które to kryterium spełniają.

Pierwszy z prezentowanych LCD to Belinea o.display 3_26″ wide o wyjątkowo niskim poborze mocy, wynoszącym zaledwie 64W. Monitor cechuje się również dobrym kontrastem 2500:1 oraz jasnością 420 cd/m2. Bardzo istotną zaletą Belinea o.display 3_26″ wide jest też krótki czas reakcji matrycy wynoszący zaledwie 5 ms, dzięki czemu wyeliminowany został efekt smużenia podczas dynamicznych scen w filmach. Co do maksymalnej rozdzielczości, to wynosi ona 1920×1200, zaś ilość wyświetlanych kolorów to 16,7 mln. Dodatkowym atutem monitora Belinea o.display 3_26″ wide jest zgodność ze wszystkimi najnowszymi standardami oraz możliwość umieszczenia LCD na ścianie dzięki specjalnemu uchwytowi. Skoro prezentujemy monitory, to warto także wspomnieć o urządzeniu Samsung SM-2693HM, które wyposażono w gniazda HDMI, USB i DVI. Nie jest ono jest co prawda tak energooszczędne, jak produkt firmy Belinea, ale 110W pobieranej energii to też dobry wynik. Ponadto Samsung SM-2693HM posiada nieco wyższy kontrast, wynoszący 3000:1 oraz jasność na poziomie 400 cd/m2. Jeżeli chodzi o czas reakcji, to tak jak w przypadku poprzednika, wynosi on zaledwie 5 ms. Kolejną wspólna cechą obu monitorów jest rozdzielczość 1920×1200 pikseli. Niewątpliwym atutem monitora Samsung SM-2693HM jest jednak dołączany do zestawu pilot, który pozwoli nam na komfortowe przewijanie scen i zmianę podstawowych ustawień.

Obydwa monitory to jedne z lepszych produktów na rynku w swoim przedziale cenowym. Zarówno Belinea, jak i Samsung stworzyły urządzenia świetnie nadające się do domowego centrum rozrywki.