Monitory ciekłokrystaliczne

Monitory

Coraz większą wagę przykładamy do tego, aby wraz z mocnymi zestawami PC posiadać również odpowiednie monitory, z których najpopularniejsze są obecnie monitory LCD i plazmowe. Zarówno jedne, jak i drugie posiadają szeroką rzeszę fanów, którzy spierają się o to, które z nich mają lepszą jakość czy dłuższą żywotność. Firmy takie jak ASUS, Samsung czy LG oferują nam szeroki wybór tych urządzeń, od małych i prostych monitorów do takich, których przekątna jest często większa niż ta w naszym telewizorze, a jakość jest nieporównywalnie lepsza.

ASUS PW201 to monitor LCD ze średniej półki, który zapewni każdemu przeciętnemu użytkownikowi mile spędzony czas przy oglądaniu filmów czy surfowaniu w sieci. Dzięki przekątnej 20 cali, kącie widzenia równemu 176 stopni oraz dobremu kontrastowi rzędu 800:1 obrazy wyświetlane przez te monitory są bardzo dobrej jakości i nie powinniśmy czuć się zawiedzeni. Dodatkową zaletą jest to, że ASUS PW201 świetnie komponuje się z nowoczesnymi wnętrzami dzięki lśniącej czarno-srebrnej obudowie. Przy jego zakupie otrzymujemy gwarancję ZBD (Zero Bright Dot), która zapewni nam to, że w razie pojawienia się świecących na naszym ekranie pikseli, zostanie on wymieniony na nowy. Producent zdecydował się na takie posunięcie, ponieważ jest pewien jakości wykonania swoich urządzeń, w tym monitora ASUS PW201. Prawdziwi koneserzy zapewne chcieliby być w posiadaniu monitora LCD NEC 2090UXI. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie ekranów dostępnych na rynku. OmniColor, GammaComp czy TileComp to tylko niektóre z technologii wykorzystanych w NEC 2090UXI. Monitor jest bardzo funkcjonalny, możemy w nim regulować wysokość oraz obrócić go o 90 stopni do trybu portretowego. Czas reakcji w przypadku monitora NEC 2090UXI wynosi zaledwie 16 milisekund, a jasność jest automatycznie dopasowywana dzięki systemowi AutoBright. Wszystko to sprawia, że jest on wręcz stworzony do oglądania filmów w bardzo dobrej jakości.

Przedstawione powyżej dwa monitory LCD stanowią tylko przykłady ekranów ze średniej i najwyższej półki dostępnych na rynku urządzeń. Być może niektórzy z was zdecydują się jednak na drugie rozwiązanie, czyli monitor plazmowy. Jedno jest pewne, zarówno jedne, jak i drugie przyniosą nam wiele radości z użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *