Projektory multimedialne i akcesoria

Monitory Peryferia

Fani filmów często chcieliby się poczuć w domu jak w prawdziwym kinie. Jest to jednak nie możliwe nawet przy najlepszej klasy, ogromnym telewizorze plazmowym. Pomóc nam w tym przypadku może jedynie zakup projektora i odpowiedniego zestawu głośników. Najlepiej na ich produkcji znają się chyba firmy Benq, Canon i Epson, są one jednocześnie najbardziej cenione przez użytkowników.

Projektor EPSON Emp-tw700 wykorzystuje technologię LCD. Potrafi wyświetlać obraz zarówno w formatach 4: 3 jak i 16: 9, a rozmiar wyświetlania kształtuje się w granicach od 30 do 300 cali. Urządzenie EPSON Emp-tw700 można ustawić w dowolnym miejscu a dzięki dwukierunkowemu przesunięciu obiektywu, wyświetlany obraz zapewni perfekcyjną jakość. Jasność rzędu 1600 ANSI lumenów w połączeniu z kontrastem 10000: 1 powodują, że wyświetlany film, lub prezentacja będą zawsze wyraźne i odpowiednio ostre. Urządzenie obsługuje również format HD 720p. Obraz w zakresie pionowym możemy skorygować o 15 stopni, lecz urządzenie nie daje możliwości korekcji poziomej. Model BENQ Mp771 posiada już nieco inne rozwiązania. Projektor posiada funkcję korekty koloru tła prezentacji, dzięki czemu możemy korzystać nie tylko z białych powierzchni i rzutowania obrazu, ale także wykorzystać zwykłą kolorową ścianę, a obraz będzie nadal wysokiej jakości. Urządzenie BENQ Mp771 świetnie nadaje się do użytku domowego w nawet niewielkich pomieszczeniach, albowiem potrafi wyświetlić obraz o rozmiarze 74 cali już z odległości 1m. Dzięki wykorzystaniu technologii BrilliantColor, kolory z zakresu środkowych tonów są nawet o 50% jaśniejsze, dzięki czemu uzyskamy wysokiej jakości obraz, wyraziste kolory, także z możliwością wyświetlenia ich w jakości HD. Rozdzielczość maksymalna urządzenia to 1280 x 1024 pikseli, a żywotność kształtuje się w zakresie 3000-4000 godzin. Projektor BENQ Mp622c, także wykorzystuje technologię BrilliantColor. Posiada między innymi funkcje zamrażania obrazu a także zarządzania kolorami 3D. Ma wbudowany głośnik o mocy 2W, a jego żywotność to także 3000-4000 godzin w zależności czy korzystamy z trybu normalnego, czy ekonomicznego. Głośność projektora BENQ Mp622c waha się w okolicach 30 decybeli, więc nie powinno nam sprawiać większych problemów. Projektor LG DX130 to z kolei urządzenie które daje nam możliwość oglądanie filmów nawet w jakości HD 1080i. Zamrażanie, wyciszanie, automatyczne wykrywanie źródła, to tylko niektóre z opcji, które ono nam daje. Dołączony do projektora LG DX130 pilot może spełniać funkcję funkcję myszy ze wskaźnikiem laserowym.

Jeśli więc lubimy oglądać filmy w naprawdę wielkim formacie, lub też potrzebujemy wyświetlić prezentację multimedialną dla naszej firmy, projektory multimedialne wydają się być optymalnym rozwiązaniem. Posiadają stosunkowo żywotność, a w razie problemów wystarczy zazwyczaj wymienić lampę. Jest to ciekawe rozwiązanie, dla osób biznesu, oraz użytkowników domowych ceniących sobie jakość i niepowtarzalny klimat w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *