Karta graficzna to bardzo ważny element komputera. Od niej przecież w największej mierze zależy wydajność naszego sprzętu w grach czy programach graficznych. Dlatego też warto chwilę dłużej zastanowić się na wyborem tego podzespołu. Na rynku znajduje się wiele różnych modeli, a w śród nich warte polecenia są z pewnością karty graficzne Gainward NVIDIA GeForce GTX280.

Gainward NVIDIA GeForce GTX280 to jeden z flagowych modeli stworzonych przez firmę Gainward. Wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne,takie jak Shader Model 4.0, zapewnia pełną obsługę DirectX 10. A dzięki PCI-Express 2.0 16x karta ma bardzo dużą przepustowość. Ale to nie koniec, bowiem karty graficzne Gainward NVIDIA GeForce GTX280 wyposażono także w szybką pamięć typu GDDR3 z 512-bitową szyną, efektywnym taktowaniem 2214 MHz i pojemnością aż 1024MB, co owocuje szybką wymianą danych. Procesor natomiast taktowany jest na poziomie 602 MHz, co czyni go niezwykle wydajnym.

Ponadto karta Gainward NVIDIA GeForce GTX280 obsługuje technologie NVIDIA CUDA, NVIDIA LUMENEX, NVIDIA PUREVIDEO oraz GIGATHREAD. Warto również wiedzieć, że karta wspiera 3-way SLI, czyli możliwość połączenia aż trzech kart graficznych w jeden super wydajny układ. To wszystko czyni z Gainward NVIDIA GeForce GTX280 prawdziwego potwora wydajności. Jak na doświadczonego i cenionego wydawcę przystało, Gainward umieścił na swojej karcie również doskonale chłodzenie, dzięki któremu nie będziemy mieć problemów z temperaturą karty.

Podsumowując, prezentowane karty graficzne to prawdziwa gratka dla znawców tematu. Zapewniają one bardzo wysoką wydajność w grach i programach graficznych, dlatego każdy użytkownik będzie z nich bardzo zadowolony.