Karta graficzna jest jednym z najważniejszych elementów komputera. Jeśli jest przestarzała i małowydajna, to nie mamy co liczyć, że pogramy na niej w najnowsze gry czy też uruchomimy wymagający program graficzny. Dlatego wybór karty jest tak ważny. Spośród wielu modeli znajdujących się w sprzedaży, warto zwrócić uwagę na karty graficzne Gainward ATI Radeon HD4830.

Gainward ATI Radeon HD4830 jest to jedna z najnowocześniejszych i najnowszych kart graficznych dostępnych obecnie na rynku. Oferuje ona pełne wsparcie dla magistrali PCI-Express 2.0 x16, co w połączeniu z szybką pamięcią GDDR3 o efektywnym taktowaniu na poziomie aż 1800 MHz i szyną 256 bitów gwarantuje bardzo wysoką przepustowość. A to z kolei przekłada się oczywiście na końcową wydajność. Procesor karty Gainward ATI Radeon HD4830 taktowany jest z prędkością 575 MHz, a wykonano go w technologii 55nm. Daje nam to gwarancję, że te karty graficzne będą wydzielać mało ciepła.

Gainward ATI Radeon HD4830 oferuje nam także pełną obsługę biblioteki DirectX 10.1, a to dzięki zastosowaniu Shader Model 4.1. Nie musimy więc się już martwić o wymagania poszczególnych gier czy programów, które chcielibyśmy zainstalować na naszym komputerze. Warto również wspomnieć o doskonałym chłodzeniu, w które wyposażył kartę producent. Jest ono zarówno ciche, jak i niezwykle wydajne.

Podsumowując, prezentowane karty graficzne Gainward ATI Radeon HD4830 to naprawdę doskonały wybór. Za niska cenę otrzymujemy niezwykle wydajny produkt w świetnej jakości.