Gra w szachy, to jedna z najstarszych na świecie gier. Można je traktować jako bardzo przydatne i atrakcyjne narzędzie edukacyjno-wychowawcze. Gra toczy się bez dopingu i kontuzji, mobilizuje do indywidualnego rozwoju i pokonywania własnych słabości. To szlachetna i czysta dyscyplina sportowa.

Podczas gry w szachy małe królewskie 34,5 x 35 cm gracz wykazuje się ambicją i wyobraźnią, planując strategiczne myślenie, a także wytrwałością, co jest najlepszą drogą do schematyczności.
Gry i zabawy wspaniale wypełniają czas i nadają życiu sens. Dają wszystkim możliwość rozwoju, a przy okazji uczą cierpliwości. Szachy pomagają wyrównywać szanse społeczne. Osoby o nieatrakcyjnej aparycji, fizycznie ułomne lub obciążone chronicznymi schorzeniami mogą osiągać wspaniałe wyniki w tej dziedzinie sportu (mechanizm kompensacji), a obecność 2 graczy pozwala nawiązywać interakcje społeczne. Osoby o nieatrakcyjnej aparycji, fizycznie ułomne lub obciążone chronicznymi schorzeniami mogą osiągać wspaniałe wyniki w tej dziedzinie sportu (mechanizm kompensacji).

Szachy potrafią uratować życie ludzi, którzy przed sobą nie widzieli jasnego światła i sensu życia. Zakup szachownicy to kwota rzędu kilkudziesięciu złotych. Nauka i treningi mogą odbywać się domu, w czasie dojazdu do szkoły i pracy, przez Internet, 7 dni w tygodniu, o dowolnej porze, w dni słoneczne i deszczowe. Możesz je ze sobą gdziekolwiek będziesz.

Szachy małe królewskie 34,5 x 35 cm to szkoła kształtująca sposób myślenia i charakter młodych ludzi, którzy w dorosłym życiu podejmować będą odpowiedzialne i złożone decyzje. Zrealizowanie zwycięskiej strategii szachowej wymaga zarówno odważnych działań ofensywnych, jak i przemyślanej linii obrony. To kolebka talentów.
Szachy wyrabiają umiejętność i nawyk dostrzegania problemów, analizowania sytuacji, formułowania scenariuszy rozwoju i podejmowania przemyślanych działań. Realizacja ambitnych zadań na polu zawodowym wymaga jednoczesnej dbałości o sprawy rodzinne. Lepiej jest 10 razy pomyśleć niż raz się pomylić, zdolność myślenia wariantowego przyniesie zasłużone owoce.

Szachy to wspaniała gra i zarazem dyscyplina sportowa. Wywiera pozytywny wpływ na gracza w każdej dziedzinie życia.