Japońskie przedsiębiorstwo założone 7 maja 1946 roku przez Masaru Ibukę i Akio Moritę w Tokio jako Telecommunications Engineering to właśnie firma Sony. Znana jest m.in. z walkmana, discmana, trinitrona, czy PlayStation. Była autorem nośnika pamięci HiFD.

Lata 50-te to przełom dla firmy Sony, kiedy to na rynek wprowadzono magnetofon taśmowy. Pierwszych transakcji na rynku pozagiełdowym firma dokonywała 5 lat po wprowadzeniu magnetofonu, zaś trzy lata później zadebiutowała na giełdzie i zmieniła nazwę na Sony.

Jednym z doskonałych sprzętów firmy Sony jest nieduży i bardzo efektowny zestaw kina domowego 2.1-kanałowy, do umieszczenia na stole, półce lub ścianie. Interfejs HDMI umożliwia interpolację sygnału do formatu 1080p, co poprawia jakość obrazu. Profesjonalne kino domowe SONY DAV-F200 posiada zasilanie 220-240 VAC, 50 / 60 Hz, z pilotem na wyposażeniu. W skład zestawu wchodzi: Amplituner FM z RDS, odtwarzacz CD, DVD, DivX, MP3, plus zestaw głośnikowy 2 + 1, tuner radiowy FM i AM MW oraz RDS. Kino domowe Sony odtwarza formaty: DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3.

Jeśli jesteś zmęczony, masz ochotę na chwilę relaksu, a nie chce Ci się wychodzić z domu, uwielbiasz spędzać czas wspólnie z rodziną, doskonałym rozwiazaniem jest kino domowe SONY DAV-F200. Będzie to jeden z elementów wspólnie łączący wieczorami wszystkich członków rodziny. Kino domowe dostarczy Ci chwile relaksu i sprawi, że bez wychodzenia z domu, poczuczujesz niesamowitą jakość obrazu, jakbyś był w kinie.