Odtwarzacze domowe już od wielu lat cieszą sie olbrzymią popularnościa na rynku RTV. Choć nowinki technologiczne pojawiające się w nowszych modelach to nie rewolucje, jednak często spotykamy się z problemami związanymi z odtwarzaniem filmu, szczególnie gdy posiadamy starszy odtwarzacz, który nie obsługuje formatu DviX. Możemy jednak uniknąć takich niespodzianek, jeśli posiadamy odtwarzacze DVD znanych i renomowanych producentów, jak na przykład Panasonic czy LG. Przyjrzyjmy się więc teraz takim urządzeniom.

Pierwszy z prezentowanych modeli to Panasonic DVD-S42K. Jak większość odtwarzaczy firmy Panasonic, urządzenie to zostało wyposażone w funkcję progresywnego skanowania. Ponadto Panasonic DVD-S42K bez problemu radzi sobie z filmami w formatach MPEG oraz DivX i XviD, co oznacza, że będziemy mogli obejrzeć najnowszy film z polskimi napisami, kiedy tylko zechcemy. Warto także wspomnieć o gniazdach wyjścia, w które został wyposażony odtwarzacz: wyjścia cyfrowe Coaxial, RCA, S-Video oraz HDTV dają wiele możliwości podłączenia urządzenia Panasonic DVD-S42K zarówno do starszych, jak i nowszych odbiorników telewizyjnych. Dodatkowym atutem odtwarzacza DVD firmy Panasonic jest obsługa systemów dźwiękowych Dolby Digital AC-3 oraz Multi Re-Master. Prezentując odtwarzacze DVD wysokiej jakości, należy wspomnieć także o modelu LG DVX352. Tak jak wcześniej prezentowane urządzenie, tak i ten odtwarzacz posiada funkcję Progresive Scan. Formaty odtwarzanych plików to DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3 czy JPEG, czyli właściwie wszystkie najpopularniejsze z obecnie stosowanych. LG DVX352 posiada też identyczne gniazda wyjść jak produkt firmy Panasonic. Jeśli zaś chodzi o różnice między tymi dwoma odtwarzaczami, to przede wszystkim należy tu wspomnieć o systemie dźwiękowym, ponieważ LG DVX352 wyposażono w Digital Theater System DTS oraz Dolby Digital AC-3. Dodatkowym atutem odtwarzacza firmy LG jest wbudowany port USB, który pozwala na odtwarzanie filmów bezpośrednio z urządzenia typu pendrive.

Porównując obydwa odtwarzacze DVD, na pewno znajdziemy kilka różnic. Jednak zarówno produkt firmy LG, jak i Panasonic to urządzenia świetnej jakości, które z powodzeniem można polecić domowych kinomaniakom.