Odpowiedni rozwój serwisu internetowego, czy też zmiany w serwisie internetowym, powinny być realizowany w oparciu o analizy. Pozwalają one, na podstawie zbieranych danych o użytkownikach strony internetowej, ocenić zarówno potrzeby użytkowników, ale również błędy w konstrukcji serwisu internetowego.

Nagrywanie i analiza danych w Smartlook

Aplikacje takie jak Smartlook pozwalają na nagrywanie odwiedzających, co pozwala na gromadzenie wyjątkowych danych o użytkownikach strony internetowej. W ramach gromadzonych nagrań można bezpośrednio obserwować w jaki sposób poszczególni użytkownicy korzystają z serwisu. Pozwala to dokładnie zobaczyć, jak porusza się kursor użytkownika oraz jak użytkownik nawiguje po serwisie internetowym. Nagrania poszczególnych użytkowników strony internetowej oraz ich zachowań to między innymi możliwość śledzenia zdarzeń na strony, podejmowanych akcji przez użytkownik, kliknięć, konwersji. Są to bardzo cenne dane pod kątem oceny tego, czy serwis internetowy jest zbudowany w sposób, który nie utrudnia potencjalnym klientom korzystania z jego możliwości.

Śledzenie zdarzeń w Smartlook

Jedną z funkcji, którą oferuje aplikacja Smartlook jest możliwość automatycznego śledzenia zdarzeń. Za pośrednictwem aplikacji korzystać można z automatycznego śledzenia zdarzeń, które pozwala na rejestrowanie wszystkich zdarzeń, które odbywają się na stronie. Wybierać można również elementy, na których temat można pozyskiwać informacje.

Jakie informacje zapewnia Smartlook?

Śledzenie zdarzeń pozwala na:
– sprawdzenie jak użytkownicy klikają w poszczególne elementy strony
– śledzenie wyboru różnych elementów strony, elementów oferty
– śledzenie kliknięć na stronie
– śledzenie przesuwania strony w dół i górę.

Działaj w oparciu o twarde dane

Na podstawie zgromadzonych danych o zdarzeniach na stronie można zmienić szatę graficzną strony, co pozwala na lepsze rozmieszczenie reklam, czy skuteczniejsze prezentowanie najważniejszych elementów oferty. Odpowiedni dostęp do informacji na stronie znacznie ułatwia klientom wyszukiwanie takich informacji, które pozwalają im na podejmowanie akcji przekładających się na dochód strony. Na podstawie danych o zachowaniach użytkowników można zbudować, w bardzo skuteczny sposób, model ścieżki konwersji na stronie.

Możliwości oferowane przez Smartlook

W ramach aplikacji Smartlook można wykorzystać bardzo wiele funkcji oraz sposobów gromadzenia danych. Jednocześnie dane gromadzone w kontekście bezpośredniego kontrowania zachowań użytkowników strony pozwalają na zapewnienie uzupełnienia innych aplikacji, które gromadzą dane o odwiedzających stronę internetową oraz gromadzących statystyki. Przy korzystaniu z aplikacji można wybierać różne wersje programu.

Wykorzystaj kupon rabatowy, by było taniej

Można w ten sposób indywidualnie dopasować dostęp do różnych funkcji czy różnej ilości możliwych do wykonania nagrań. Wykorzystać można przy decydowaniu się na zakup aplikacji na kupon rabatowy. Sprawdzenie wstępne aplikacji pozwala na wybranie takich rozwiązań przy korzystaniu z aplikacji, które są odpowiednio dopasowane do wielkości serwis internetowego. Pakiety są przygotowane zarówno dla dużych serwisów internetowych, jak też dla małych stron internetowych.

Działający kupon rabatowy do Smartlook znajdziesz tutaj https://www.kupony.org/sklep/smartlook/. Polecam.