Massdrop (obecny Drop) to dość ciekawy, a zarazem popularny serwis internetowy, który pozwala nie tylko kupować, ale i zrzeszać się w grupy użytkownikom o podobnych preferencjach zakupowych, bądź też zainteresowanych. Aby zobaczyć ceny, należy najpierw zarejestrować się, bądź zalogować. Oferty bowiem nie są widoczne dla osób, które nie mają założonego konta.

Działanie Massdrop

Massdrop (Drop) działa na dość prostych zasadach. Na początku tworzona jest lista produktów, które chcemy kupić oraz zakładany jest projekt. Następnie użytkownicy głosują za pomocą ankiety platformy, a produkt z największą ilością głosów użytkowników jest wprowadzany do oferty. Po wszystkim, Massdrop (Drop) kontaktuje się z producentem oraz negocjuje promocje cenowe (liczyć można na tak zwany kupon rabatowy). Dostępne są trzy cenowe stawki, które uzależnia ilość osób biorących udział w danych zakupach. Najwyższa to nawet 80 procent. Jeśli jednak nie zostanie zebrana dostatecznie duża liczba kupujących (zainteresowani nie osiągną pierwszego progu rabatowego), projekt kończy się, a cena nie ulega zmianie.

Kategorie zakupowe na Massdrop

Na Massdrop produkty są dzielone na poszczególne kategorie, takie jak między innymi:
– technologia
– kuchnia
– odzież męska
– zegarki
– latarki
– podróże
– fotografia
– gry planszowe, karciane i na PC

Jak można przeczytać na platformie Massdrop (Drop), zrzesza ona społeczność entuzjastów, a także pozwala dzielić się doświadczeniem oraz pasją z innymi użytkownikami.

Promocje i ciekawe oferty dla każdego

Niektóre produkty są wytwarzane specjalnie dla Massdrop (Drop), co oznacza, że nie spotkamy ich w żadnym innym sklepie stacjonarnym, ani internetowym. Oprócz tego, miła niespodzianka czeka również na osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z ów platformą. Mogą bowiem dostać nawet 10 dolarów na start, pod warunkiem, że skorzystają z linku polecającego.

Oprócz tego, oferowane są tak zwane zrzutki (a nie kropelki), czyli produkty dostępne tylko przez krótki czas oraz „flash sales” – promocje trwające kilka lub kilkanaście godzin.