Prawie każdy z nas słyszał kiedyś dwa słowa – Sony PlayStation. Otóż jest to nazwa jednej z najpopularniejszych konsoli do gier, które de facto zapoczątkowały modę na tego typu osprzęt na świecie. To Sony przetarło szlaki i zyskało tym samym setki naśladowców.

Mimo, że na rynku od razu po premierze pojawiło się tysiące podobnych urządzeń, to jednak Sony PlayStation 2 bije wszystkie na głowę. Przede wszystkim na uwagę zasługuje fakt, że pozwala ona na uruchamianie gier przeznaczonych specjalnie na tę platformę. Nie istotne, czy dane będą zapisane na CD-ROM czy DVD-ROM. Urządzenie Sony PlayStation 2 jest wstecznie kompatybilne co oznacza, że umożliwia ono również korzystanie z większości starszych gier przeznaczonych dla konsoli Sony PlayStation 1. Dodatkowo warto zauważyć, że konsole do gier Sony PlayStation 2 pozwalają też na odtwarzanie filmów na dyskach DVD-Video oraz muzyki na dyskach CD-Audio, co z pewnością przypadnie do gustu amatorom dobrego wczuwania się w grę. Bierze się to stąd, że Sony PlayStation 2 łatwo podłączymy pod miniwieżę dla dźwięku wysokiej jakości.

Decydując się na zakup dobrego sprzętu warto by były to konsole do gier Sony PlayStation 2. Produkuje się na nie najwięcej gier na świecie, dlatego warto je mieć.