Interaktywne gry komputerowe

Komputery Rozrywka

Dzisiejsze gry komputerowe to już nie tylko gry, do obsługi których służy nam mysz i klawiatura, to już w pełni interaktywna rozrywka. Takie urządzenia jak gamepady czy kierownice do gier sprawiają, że czujemy, jakbyśmy byli w samym centrum wydarzeń. Przyjrzyjmy się zatem dwóm grom obsługiwanym przy użyciu dodatkowych kontrolerów. Będą to produkty firmy ACTIVISION oraz IQ Publishing.

Pierwsza z firm, firma ACTIVISION prezentuje nam światowy hit – grę pod tytułem Guitar Hero III: Legends of Rock. Jest to gra zręcznościowa, której cały scenariusz opiera się na grze na dołączonej “gitarze”. W miarę rozwoju fabuły i wzrostu naszych wyników w grze postać, w którą się wcielamy, rozwija się muzycznie. Guitar Hero III: Legends of Rock ma być przede wszystkim sposobem na świetną zabawę w gronie przyjaciół, a zatem umili nam każde z mniej oficjalnych spotkań. Jednak musimy liczyć się z tym, że Guitar Hero III: Legends of Rock ma dośc spore wymagania sprzętowe. Producent, jako rekomendowaną moc systemu, zaleca użycie dwurdzeniowego procesora o taktowaniu ponad 2Ghz oraz karty graficznej dorównującej mocą GF 8800. Jeśli rozważamy interaktywnie gry komputerowe, nie sposób nie wspomnieć o produkcie firmy IQ Publishing o tytule Dance X-Treme. Zapewne ucieszy ona odbiorców swoimi niskimi wymaganiami sprzętowymi, a jednocześnie na pewno przypadnie im do gustu styl rozgrywki w grze. Mianowicie gra Dance X-Treme polega na wykonywaniu układów choreograficznych do znanych muzycznych hitów. W tym celu musimy poruszać się po elektronicznej macie, która została podłączona do naszego komputera. Pomysł ten, zapewne znany z konsol, teraz – dzięki pomysłowi firmy IQ Publishing – trafił na komputery klasy PC. jest to znakomite urozmaicenie każdego przyjęcia. Producenci gry Dance X-Treme postarali się, aby zawierała ona utwory najbardziej znanych wykonawców, dlatego będziemy mogli usłyszeć tu hity takich wykonawców, jak na przykład O-Zone, Danzel czy September.

Rynek gier komputerowych stale poddawany jest wielu zmianom. Mogą to być rewolucje w grafice, mogą to być nowe koncepcje i pomysły. Jednak jednym z ciekawszych pomysłów jest sprawianie, aby gry komputerowe były w pełni interaktywne i sprawiały, że czujemy się jak prawdziwi bohaterowie scenariusza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *