Dziś w niemalże każdym domu możemy znaleźć zestaw kina domowego. Producenci ciągle zasypują nas swoimi super zaawansowanymi technologicznie zestawami, ale jak się w tym wszystkich odnaleźć? Z myślą o osobach zagubionych w gąszczu technologicznych nowinek, piszę ten właśnie mini-poradnik.

Obecnie jednym z najtańszych zestawów jest LG HT362ST. W jego skład wchodzi wszystko to, co powinno się znaleźć w kinie domowym – odtwarzacz CD/DVD/DivX z radiem FM/AM, wzmacniacz i zestaw głośników 5.1. Jedną z ciekawych technologii zastosowanych przez producenta w tym sprzęcie jest V.S.M zapewniający wirtualny dźwięk 10.1. Bardziej wymagającym użytkownikom polecę zestaw Samsung HT-THX22. Cechuje się on nieco różniącymi się od innych głośnikami 5.1 w których dwie tylne kolumny typu podłogowego mogą pracować w trybie bezprzewodowym.

Ponadto posiada także gniazdo USB. Dla prawdziwych miłośników kina firma Pioneer przygotowała model Pioneer DCS-363 o łącznej mocy aż 360W ze zintegrowanym gniazdem HDMI i USB. Dodatkowo system wspiera technologie Dolby ProLogic II i Digital Theater System DTS zapewniające niesamowite wrażenia słuchowe w czasie oglądania filmów.