Najczęstszą formą rozrywki na komputerze są gry komputerowe. Jak wiadomo, jest wiele gatunków gier, jednak na większą uwagę zasługują gry typu RPG. A to dlatego, że oferują one szerokie możliwości rozwoju postaci i zmuszają nas do myślenia. Do takich gier należy kultowe Diablo oraz cała seria Gothic, które postaramy się Państwu zaprezentować.

Gra komputerowa Diablo II Lord of Destruction została wypuszczona na rynek przez jedną z najlepszych firm, jaką jest Blizzard. Gra ta oferuje unikatową fabułę, możemy wcielić się w jedną z siedmiu różnych, nawiasem mówiąc bardzo ciekawych, postaci, które dodatkowo możemy rozwijać na dziesiątki możliwości. Cała fabuła w grze Diablo II Lord of Destruction skupia się wokół demona o imieniu Diablo, który próbuje odbudować swoją armię ciemności po to, by przejąć władzę nad światem ludzi. Będziemy musieli się zmierzyć z wieloma przeciwnościami, aby dojść do sanktuarium chaosu i stawić czoła samemu demonowi. Dodatkowo dzięki grze Diablo II: Lord of Destruction dowiadujemy się, że zabicie Diablo nie jest końcem zmartwień ludzi, gdyż okazuje się, że jego brat Baal, w czasie gdy my walczyliśmy z demonem Diablo, udał się do miasta Harrogath, by przejąć kontrolę nad magicznymi mocami znajdującymi się na szczycie góry Arreat. I w ten sposób będziemy musieli stoczyć kolejną walkę ze sługami Baala i z samym Baalem, by przeszkodzić w jego niecnym planie. Skoro omawiamy gry komputerowe, to warto też wspomnieć o grze Gothic 3, która oferuje bardzo rozbudowany świat i wiele ciekawych historii w trakcie przygody naszego „bezimiennego”. Całą grę będziemy mogli przejść na trzy różne, bardzo ciekawe sposoby. Możemy dołączyć się naszym bohaterem do armii orków prowadzonej przez czarnoksiężnika Xardasa znanego z poprzednich części lub do armii paladynów – buntowników, którzy stawiają czoła wrogim najeźdźcom próbujących podbić państwo Myrtane, gdzie rządy sprawuje król Robar. Możemy także przyłączyć się do najemników (zwanych Assassinami) pochodzących z państwa Varant i zajmujących się handlem niewolnikami, lecz nie będzie to proste. Naszym głównym celem w grze Gothic 3 jest (według uznania gracza) przejęcie władzy w państwie Myrtane poprzez zabicie samego króla lub też służba królowi Robarowi i pomoc w odparciu sił zielonoskórych oraz mrocznej mocy Xardasa.

Jak widać, obie gry komputerowe posiadają niesamowitą i zaskakującą fabułę, gwarantującą długie dni, a nawet tygodnie niezapomnianej rozrywki. Pozostaje nam jedynie polecić takie gry, jak Diablo II Lord of Destrucion oraz Gothic 3, gdyż są one naprawdę świetne.