W każdym zestawie komputerowym niepoślednią rolę odgrywa monitor. To w ekran monitora przecież wpatrujemy się przez długie godziny pracy z komputerem, lecz także na przykład gdy relaksujemy się przy ulubionym filmie czy grze.. Właśnie dlatego zaprezentujemy Państwu duże i nowoczesne monitory LCD firm Samsung oraz NEC, dzięki którym użytkowanie peceta będzie znacznie wygodniejsze.

Zacznijmy może od monitora Samsung 245B, którego przekątna ekranu ma 24 cale. dzięki takiemu rozmiarowi monitora wiele czynności wykonywanych na komputerze stanie się o wiele łatwiejsze, a nawet przyjemniejsze. Jedną z większych zalet produktu Samsung 245B jest naprawdę niewielka waga (zaledwie 8,4 kg) umożliwiająca zawieszenie go na ścianie. dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsce na naszym biurku na inne urządzenia, jak na przykład drukarkę. Warto także wspomnieć o nominalnej rozdzielczości modelu Samsung 245B, wynoszącej aż 1920×1200 pikseli, co jest naprawdę świetnym wynikiem, który przekłada się na nasz komfort pracy. Z kolei monitor NEC 2470WVX, który także posiada 24-calową matrycę, wzbogacono dodatkowo o unikatową funkcję Pivot. Umożliwia ona obrócenie ekranu (oczywiście jeśli karta graficzna na to pozwala) o 90 stopniu, przestawiając się z trybu portret na tryb pejzaż. Będzie to ogromnym ułatwieniem dla osób, które na przykład projektują na komputerze i chciałyby spojrzeć na swoje prace pod innym kątem. Dużą rolę w monitorze NEC 2470WVX pełnią wartości kąta widzenia z poziomu oraz pionu, wynoszące dla poziomu 160 stopni i 170 dla pionu. Dzięki temu obraz nie będzie ani za ciemny, ani za jasny, gdy będziemy patrzeć na niego pod innym kątem niż na wprost.

Ogromna funkcjonalność, jaką mogą pochwalić się przedstawione monitory, na pewno wielu użytkowników wprawi w zachwyt. Poza tym trzeba je także docenić za niebanalny wygląd. Dlatego z czystym sumieniem możemy polecić Państwu monitory firm Samsung oraz NEC. Na pewno zadowolą one nawet najbardziej wybrednych użytkowników.