Kupujemy kartę graficzną

Komputery

Komputer bez karty graficznej nie mógłby istnieć we współczesnym świecie. Bez dobrej karty możemy zapomnieć o uruchomieniu nowej gry w przyzwoitej rozdzielczości z włączonymi wszystkimi efektami. Zobaczmy jakie obecnie rozwiązania dostępne na rynku są godne uwagi.
Każdy szanujący się gracz musi posiadać w komputerze kartę graficzną za kilkaset złotych. Ceny dobrych kart zaczynają się od poziomu ok. 500zł. W tej kategorii cenowej najlepszym wyborem będzie Palit Radeon Hd2600xt. Palit jest od lat znaną marką oferującą solidne rozwiązania w przyzwoitej cenie. Prezentowana karta posiada najnowszy chipset ATI RV670, 256MB pamięci ddr3 oraz wsparcie dla technologii DirectX 10.1, co zapewnia jej świetną wydajność w grach. Dla nieco zamożniejszych użytkowników ciekawą propozycją są karty Nvidii z serii 8800, jak na przykład Galaxy Geforce 8800gt. Taktowania karty ustalono na poziomie 600 MHz dla rdzenia, 1800 MHz dla pamięci oraz 400 MHz dla jednostek SP dzięki czemu uzyskuje wynik ok. 17000 punktów w popularnym teście 3DMark05. Dla osób szukających najwyższej wydajności bez żadnych kompromisów polecam jedną z najszybszych obecnie kart na rynku – Evga Geforce 8800gtx z 768MB pamięci o czasie dostępu 1.0ns, czyli marzenie każdego gracza:)

1 thought on “Kupujemy kartę graficzną

  1. O ile ktoś lubi karty graficzne firmy oparte o chipset producenta ATI to lepszym rozwiązaniem będzie w chwili obecnej zakup karty graficznej na układzie Radeon HD3850 wyposażonej w 512MB pamięci. Niestety te wersje są trochę droższe niż zaproponowany w artykule Palit Radeon HD3850 wyposażony w 256MB. Mając lekki zapas gotówki najlepiej będzie dorzucić kilka groszy i zakupić znacznie mocniejszą kartę graficzną opartą o chipset ATI Radeon HD3870.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *