Przechwytywanie wygasających domen internetowych

Oprogramowanie

Jak pokazują przeprowadzane badania, rynek domen internetowych w Polsce ewoluuje całkiem dynamicznie. Stąd też postępujące zainteresowanie domenami. W państwach zachodnich jest to branża bardzo dobrze rozwinięta. Można mnożyć przykłady osób osiągających zdumiewające sukcesy finansowe dzięki sprzedawaniu domen.

Zapewne gro osób zajmujących się domenami w kraju szuka sposobów odzwierciedlenia osiągnięć domeniarzy z USA czy Indii. Oczywiste jest, że największymi zyskami cieszyć można się w przypadku domen słownikowych. Czyli tych, które bezpośrednio wiążą się z danym rodzajem branży, usługi. Takie domeny jest jednak niezmiernie trudno nabyć na rynku pierwotnym. Pozostaje zatem kupowanie domen wygasłych.

Domeny spadające mogą okazać się bardzo wartościowe. Naturalnie nie możemy opierać się na wyczuciu. Ważne są określone parametry, które stanowią o wartości danej wygasającej domeny. Tych parametrów jest dość sporo. W zależności od zastosowania domeny ważności nabierają różne z nich.

Gdy polujemy na wygasłe domeny z planem używania ich do czynności SEO lub dalszej odsprzedaży, musimy dokładnie weryfikować wartości z nimi związane. Aby dobrze oraz właściwie zweryfikować wiele parametrów dla bardzo dużych ilości domen konieczne będzie dobre oprogramowanie. Sprawdzanie bowiem konkretnych parametrów ręcznie, przeszukując różnego rodzaju narzędzia on-line jest nadmiernie czasochłonne i niełatwe.